Sven-Goran Eriksson: Mourinho powinien zmienić Capello

Były trener reprezentacji Anglii Sven-Goran Eriksson wierzy, że Jose Mourinho powinien zostać selekcjonerem Anglików po odejściu Fabio Capello. - Nie będzie narzekał na brak ofert, więc dlaczego nie spróbować? - mówił Szwed.

Mourinho poprowadził Chelsea do dwóch tytułów Premier League podczas pracy na Wyspach, tym samym zdobył przychylność Anglików. W jego CV są też dwa tytuły Ligi Mistrzów.

Obecnie Portugalczyk jest trenerem Realu Madryt, ale Sven-Goran Eriksson nie widzi przeciwności, dlaczego Mourinho nie mógłby być rozpatrywany jako kandydat na stanowisko trenera reprezentacji. - Myślicie, że to, że trzeba być Anglikiem, by prowadzić reprezentację tego kraju jeszcze się liczy? Nie wydaje mi się - powiedział Szwed.

- Nikt nie będzie narzekał, jeśli kadrę obejmie Mourinho. To, czego dokonał w ostatnich 10 latach czyni go być może najlepszym, lub jednym z najlepszych na świecie.

- W Realu nie będzie narzekał na brak ofert, więc dlaczego nie? Jeśli się spróbowało angielskiej piłki, to się w niej zakochuje niezależnie od tego czy jest się piłkarzem, trenerem czy menadżerem. Jeśli się pracowało w Anglii, potem w innym kraju nie jest już tak samo. Dlatego rozumiem Mourinho, że chce wrócić - zakończył obecny trener

Kontrakt Capello upływa po Euro 2012.

Tevez w Corinthians, Neymar w Santosie. Bogata Brazylia odbierze Europie gwiazdy?

Więcej o: