Euro 2016. Polacy w czołówkach statystyk po 48 spotkaniach

Wiedzieliście, że Arkadiusz Milik był piłkarzem, który do tej pory przebiegł największy dystans spośród wszystkich piłkarzy? Statystycznie Polacy prezentują się imponująco! Zobaczcie zestawienia różnych statystyk, w których Polacy zajęli czołowe miejsca.

Najwięcej odbiorów

20 - tyle odbiorów w pięciu meczach zaliczył Jakub Błaszczykowski. To najwyższy wynik spośród wszystkich piłkarzy grających na Euro 2016. Osiągnięcie tym bardziej godne docenienia, że przecież mowa o skrzydłowym, a nie obrońcy czy defensywnym pomocniku. Ale to pokazuje jaką przemianę przeszedł Błaszczykowski. To już nie jest dynamiczny skrzydłowy jak dawniej. W wieku 30 lat musiał wymyślić siebie na nowo. Teraz poświęca się w pełni dla drużyny. I ze znakomitym skutkiem. Na Euro był jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym polskim piłkarzem.

Szósty ex aequo z dwoma innymi piłkarzami jest Grzegorz Krychowiak - 15. Kolejny w polskiej ekipie Łukasz Piszczek (ex aequo 31.) jest Łukasz Piszczek z 9 odbiorami.

Arkadiusz Milik Arkadiusz Milik YVES HERMAN/REUTERS

Największy dystans

Arkadiusz Milik był piłkarzem, który przebiegł największy dystans spośród wszystkich piłkarzy. Polski napastnik pokonał aż 62 kilometry. Drugi w klasyfikacji jest Thomas Mueller - 60,6 km, a trzeci jest Hector - 60,5 km. W czołowej dziesiątce jest jeszcze trzech Polaków - Artur Jędrzejczyk (5. miejsce), Robert Lewandowski (6. miejsce) i Grzegorz Krychowiak (8. miejsce).

Arkadiusz Milik Arkadiusz Milik PETR DAVID JOSEK/AP

Najwięcej niecelnych strzałów

W tej klasyfikacji Arkadiusz Milik znalazł się na drugim miejscu. Oddał w sumie 10 niecelnych strzałów. Więcej niecelnych prób miał tylko Cristiano Ronaldo - 14.

Najszybszy sprint

Najszybszym piłkarzem był na razie Kingsley Coman, który osiągnął prędkość 33 km/h. Na szóstym miejscu w tej klasyfikacji znalazł się Łukasz Piszczek - 32 km/h.

Najwięcej minut

Dziewięciu piłkarzy zagrało do tej pory w tym turnieju 510 minut. Wśród nich znalazło się sześciu reprezentantów Polski - Michał Pazdan, Kamil Glik, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Artur Jędrzejczyk i Grzegorz Krychowiak.

Robert Lewandowski Robert Lewandowski THANASSIS STAVRAKIS/AP

Najwięcej celnych strzałów

Najwięcej celnych strzałów oddał Gareth Bale - 13. Ale w czołowej dziesiątce znalazł się też Robert Lewandowski z sześcioma uderzeniami.

Polska - Portugalia Polska - Portugalia CHRISTIAN HARTMANN/REUTERS

Najwięcej razy sfaulowani

Trzech Polaków znalazło się w czołowej dziesiątce najwięcej razy sfaulowanych zawodników. Na pierwszym miejscu znalazł się Grzegorz Krychowiak, który był 18 razy faulowany, a na drugim Robert Lewandowski - o dwa mniej. Siódme miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Arkadiusz Milik (12 fauli).

Najwięcej żółtych kartek

Pierwsze miejsce zajął Bartosz Kapustka, który w sumie otrzymał trzy żółte kartki.

Kamil Glik Kamil Glik KAI PFAFFENBACH/REUTERS

Najwięcej wybić

Kamil Glik zdecydowanie prowadzi w tej klasyfikacji. Wybijał piłkę aż 53 razy. Drugi w klasyfikacji Sigurdsson wybijał piłkę 40 razy.