Zobacz, jak mieszka Portugalia. Zapraszamy do Opalenicy!

Ośrodek Remes w Opalenicy gości reprezentację Portugalii. Wybrali go po krótkiej wizytacji. Gracze portugalscy będą mieli do swojej dyspozycji m.in. sześć boisk treningowych, centrum odnowy biologicznej i siłownię. Co jeszcze?

Sielanka, czyli dom w spokojnym miejscu

Portugalczycy wybrali ośrodek w Opalenicy m.in. dlatego, iż jest on oddalony od miejskiego zgiełku, położony w ustronnym i spokojnym miejscu. Otacza go za to sześć boisk treningowych.

Piłkarskie akcenty, czyli korytarze

Korytarze i wejścia do pokojów ośrodka w Opalenicy zostały urządzone po piłkarsku. Można tu znaleźć wiele piłkarskich akcentów i detali. Nie tylko z okazji Euro 2012. Właściciel hotelu i całego Remesa, Bartosz Remplewicz jest zapalonym kibicem. Był jednym z głównych sponsorów Lecha Poznań w czasach jego kłopotów finansowych, a logo Remes znajdowało się na koszulkach Kolejorza.

Akcenty piłkarskie zostaną więc w Opalenicy nawet po wyjeździe stąd Portugalii.

Relaksujące światło, czyli apartamenty

Odpowiednio ustawione światło i klimatyzacja mają pomóc Portugalczykom zrelaksować się w czasie snu. Drużyna wicemistrzów Europy z 2004 roku ma do dyspozycji apartamenty dwuosobowe i jednoosobowe.

Schody, schody, schody, czyli chodź, zwiedzimy sobie pięterko

Niektóre z apartamentów są piętrowe. Na górze znajduje się sypialnia, a na dole - salonik z telewizorem. - Portugalczycy nie są przesadnie wymagający, ale poprosili o podłączenie kablówki - mówi Bartosz Remplewicz, szef Remesa.

Dużo ryb i lody z sosem custard, czyli jadalnia

Tak wygląda przestronna jadalnia ośrodka Remes w Opalenicy. Spokojnie może tu za jednym razem zjeść obiad czy kolację cała reprezentacja wraz ze sztabem szkoleniowym i medycznym.

Posiłki przygotują im polscy kucharze. - Szefa kuchni przywieźli jednak ze sobą, z Portugalii. On będzie dyrygował naszymi kucharzami. Mają serwować dużo ryb, świeżych soków i herbaty owocowe - mówi Bartosz Remplewicz. Na pierwszą kolację kadra Portugalii zje: krem z warzyw, stek z indyka, ryż z groszkiem i bukietem warzyw, a na deser lody z sosem custard.

Trzeba to potem wszystko spalić, czyli siłownia

Portugalczycy mają w Opalenicy do dyspozycji siłownię. Tu będą mieli treningi fizyczne przed kolejnymi meczami. Trener Paulo Bento otworzy dla publiczności dwa treningi - we wtorek o godz. 17 i w niedzielę o godz. 11.

Cristiano Ronaldo żabką, czyli basen

Basen będzie do dyspozycji Portugalczyków i ma bezpośrednie wyjście na zewnątrz hotelu. Nie ma jednak szans na to, by podejrzeć Cristiano Ronaldo w kąpieli - zespół naszych gości strzec będzie kilkunastu agentów ochrony.

Bicze i razy, czyli spa

Na tych stołach Portugalczycy będą masowani i przejdą odnowę biologiczną. To może być kluczowa sprawa w walce o odzyskanie formy po kolejnych spotkaniach Euro 2012.

Chwila dla siebie, czyli samotność

To miejsce za subtelną kotarką służy do indywidualnego relaksu, w odosobnieniu. Tu także czeka się na zabiegi w spa. Ilu z Portugalczyków to indywidualiści?

Piwko? Winko? - czyli klub

W tym klubie Portugalczycy będą mogli napić się czegoś i rozerwać w czasie wolnym. Czy jest wystarczający, by nie wymykali się do Poznania? Portugalska prasa przyłapała ostatnio Pepe i Cristiano Ronaldo na eskapadach ze zgrupowania po ulicach Lizbony. Krótko potem Portugalia przegrała towarzyski mecz z Turcją 1:3. Cristiano Ronaldo nie strzelił karnego, a Pepe wbił gola samobójczego.

Więcej o: