Znamy wyniki głosowania - IMISH zaśpiewa Piosenkę na Euro!

Poznaliśmy wyniki głosowania na hymn kibiców tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej! Konkurs Moja Piosenka na EURO wygrał IMISH ze swoim "Euro Hymnem". W plebiscycie wyprzedził on MC Sobieskiego i Marylę Rodowicz.

O konkursie

Spośród ponad 100 nadesłanych do konkursu utworów, w finale znalazły się największe gwiazdy polskiej i ukraińskiej sceny muzycznej, zespoły początkujące oraz amatorzy. Feel, Wilki, Zuzana, Liber, Poparzeni Kawą Trzy, Kabaret Skeczów Męczących, Cezary Klimczak - to tylko niektórzy finaliści plebiscytu, w którym sami kibice zadecydowali, która piosenka powinna otrzymać tytuł przeboju na EURO. Konkurs odbywał się pod Patronatem Honorowym Elżbiety Zapendowskiej i Radosława Majdana .

Wyniki głosowania kibiców poznaliśmy podczas Uroczystej Gali Finałowej w Platinium Club&Restaurant, która odbyła się 28 marca. Pierwsze miejsce zajął IMISH z utworem "Eurohymn", który otrzymał 11 766 głosów. Za nim uplasowali się MC Sobieski z "Polską walczącą" (7 399 głosów) oraz Maryla Rodowicz śpiewająca "Dalej Orły" (6 816 głosów).

Galę finałową poprowadziła niezwykła osobowość sceniczna, aktor i konferansjer, Szymon Kusarek . Podczas tego muzyczno-sportowego wieczoru wystąpiła czołowa trójka konkursu oraz muzyczni goście specjalni: Piotr Niesłuchowski z zespołem The Rooads, Maciej Moszyński, Antek Smykiewicz oraz Filip Moniuszko z zespołem Pectus.

Podczas Uroczystej Gali Finałowej poznaliśmy również laureatów z dwóch pozostałych kategorii. Interpretacją znanej piosenki został utwór "Biało-Czerwoni" wykonywany przez Od jutra. Z kolei w kategorii przyśpiewki oraz hasła na EURO zwyciężył Dariusz Skarżyński - "Euro Polska-Ukraina naszych nic już nie zatrzyma".

Zwycięzcy muzycznych kategorii wystąpią podczas plenerowych koncertów, zorganizowanych z okazji nadchodzących Mistrzostw Europy w piłce nożnej.