Euro 2012. Ile piłek Adidas Tango 12 wejdzie do dziur na gdańskich drogach? [FOTO]

Wzięliśmy oficjalną piłkę na Euro 2012 i użyliśmy jej jako miarki. Co mierzyliśmy? Głębokość i wielkość dziur w gdańskich drogach.

Eurodziury na gdańskich drogach

.

Ul. Uczniowska, obok PGE Areny

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu. Część jej fragmentów została już wyremontowana lub jest w trakcie remontu. Jednak na 100 dni przed Euro odcinek leżący najbliżej PGE Areny wciąż woła o pomstę do nieba, podobnie jak cała okolica.

W drodze na PGE Arenę. Ul. Kościuszki

Będzie stanowić ważny element jednego z ciągów dojazdowych do PGE Areny, który połączy stadion z portem lotniczym. Nawierzchnia jezdni w wielu miejscach nie budzi zastrzeżeń. Jednak przy skrzyżowaniu z al. Gen. Hallera natrafiliśmy na niepokojącą dziurę, którą szczęśliwie kierowcy omijali szerokim łukiem.

Dziura na dziurze, czyli Trakt Św. Wojciecha

Jedna z bardziej dziurawych ulic w Gdańsku. Stojąc z boku sam odgłos kół wpadających w dziury może przyprawić o ból zębów, nie mówiąc już o jeździe. Teoretycznie nie ma znaczenia w kontekście Euro 2012, ale w praktyce stanowi wjazdową wizytówkę do Gdańska, i ta wizytówka nie zachęca by dotrzeć do centrum miasta.

Serce Gdańska - Ul. Szeroka

Ulica w samym sercu Śródmieścia Gdańska. Generalnie nie można narzekać. Jak przystało na centrum miasta jest w całkiem niezłym stanie, ale dojeżdżając do Targu Drzewnego napotkaliśmy jedną perełkę.

Więcej o: