Okładki angielskich gazet po rezygnacji Fabio Capello (ZDJĘCIA)

Rezygnacja Fabio Capello wstrząsnęła piłkarską Anglią. Informacje o odejściu Włocha znalazły się na czołówkach wszystkich najważniejszych gazet. ''Arryvederci'', ''Dajcie to oczyszczonemu Redknappowi'' - apeluje angielska prasa.
Czwartkowa okładka The Times Czwartkowa okładka The Times The Times

The Times

''Anglia oczekuje'' - to tytuł z ''The Times''. Dziennik jasno daje do zrozumienia, kto powinien zostać następcą Fabio Capello.

Czwartkowe okładki angielskich dzienników Czwartkowe okładki angielskich dzienników

The Independent

''Dzień dwóch połówek'' - pisze na pierwszej stronie ''The Independent''. ''Redknapp wygrał w sądzie (był podejrzany o oszustwa podatkowe - przyp. red.), a Capello stracił pracę (i zgadnijcie kto jest faworytem do przejęcia reprezentacji Anglii?)'' - komentuje dziennik.

Czwartkowe okładki angielskich dzienników Czwartkowe okładki angielskich dzienników

The Guardian

Guardian na pierwszej stronie umieścił zdjęcie Fabio Capello odjeżdżającego spod siedziby angielskiej federacji na Wembley.

Daily Mirror

''Fab bonus for 'Arry'' - to tytuł z Daily Mirror, który można interpretować dwuznacznie: jako ''Prezent Fabio dla Harry'ego'' lub ''Bajeczny prezent dla Harry'ego''. Angielski tabloid pokazuje na okładce zmianę warty na stanowisku selekcjonera. Fabio Capello odchodzi, a do gry wchodzi Harry Redknapp - najpoważniejszy kandydat na następcę Włocha.

The Sun

''Arryvederci'', ''Pożegnanie Capello z Trzema Lwami. Teraz dajcie to oczyszczonemu Redknappowi. To wybór piłkarzy i kibiców'' - pisze ''The Sun''.

Daily Express

''Odszedł'' - w grobowym tonie informuje 'Daily Express''. Tabloid cytuje też wypowiedź Fabio Capello po ogłoszeniu decyzji: ''Federacja mnie obraziła''.

Daily Star

''Harry wolny, podczas gdy Fabio ucieka'' - pisze ''Daily Star''. ''Szokujące odejście Fabio Capello, zaledwie kilka godzin po oczyszczeniu Harry'ego Redknappa z zarzutów. Nagłe odejście Włocha otworzyło drogę Harry'emu, by wszedł w jego buty i został nowym trenerem Anglii.''