Okładki angielskich gazet po rezygnacji Fabio Capello (ZDJĘCIA)

Rezygnacja Fabio Capello wstrząsnęła piłkarską Anglią. Informacje o odejściu Włocha znalazły się na czołówkach wszystkich najważniejszych gazet. ''Arryvederci'', ''Dajcie to oczyszczonemu Redknappowi'' - apeluje angielska prasa.

The Times

''Anglia oczekuje'' - to tytuł z ''The Times''. Dziennik jasno daje do zrozumienia, kto powinien zostać następcą Fabio Capello.

The Independent

''Dzień dwóch połówek'' - pisze na pierwszej stronie ''The Independent''. ''Redknapp wygrał w sądzie (był podejrzany o oszustwa podatkowe - przyp. red.), a Capello stracił pracę (i zgadnijcie kto jest faworytem do przejęcia reprezentacji Anglii?)'' - komentuje dziennik.

The Guardian

Guardian na pierwszej stronie umieścił zdjęcie Fabio Capello odjeżdżającego spod siedziby angielskiej federacji na Wembley.

Daily Mirror

''Fab bonus for 'Arry'' - to tytuł z Daily Mirror, który można interpretować dwuznacznie: jako ''Prezent Fabio dla Harry'ego'' lub ''Bajeczny prezent dla Harry'ego''. Angielski tabloid pokazuje na okładce zmianę warty na stanowisku selekcjonera. Fabio Capello odchodzi, a do gry wchodzi Harry Redknapp - najpoważniejszy kandydat na następcę Włocha.

The Sun

''Arryvederci'', ''Pożegnanie Capello z Trzema Lwami. Teraz dajcie to oczyszczonemu Redknappowi. To wybór piłkarzy i kibiców'' - pisze ''The Sun''.

Daily Express

''Odszedł'' - w grobowym tonie informuje 'Daily Express''. Tabloid cytuje też wypowiedź Fabio Capello po ogłoszeniu decyzji: ''Federacja mnie obraziła''.

Daily Star

''Harry wolny, podczas gdy Fabio ucieka'' - pisze ''Daily Star''. ''Szokujące odejście Fabio Capello, zaledwie kilka godzin po oczyszczeniu Harry'ego Redknappa z zarzutów. Nagłe odejście Włocha otworzyło drogę Harry'emu, by wszedł w jego buty i został nowym trenerem Anglii.''

Więcej o: