Komentarze
Od?wie?
43
Zobacz gole na Zczuba.tv

Pierwsze pięć minut meczu należało do Anglików. I to tyle jeśli chodzi o ich przewagę w pierwszej połowie. Szwajcarzy grali bez kompleksów, podejmowali ryzyko, próbowali strzałów z dystansu i akcji jeden na jednego. Anglia, grająca bez Gerrarda i Rooneya, nie zachwycała, sporadycznie atakowała bramkę rywali i została za swoją opieszałość skarcona.

W 32. i 35. minucie dwukrotnie do rzutów wolnych z lewej strony podszedł Barnetta i dwukrotnie ośmieszył obronę i bramkarza rywali. Różnica jest taka, że za pierwszym razem dośrodkowywał, a piłka wpadła do bramki przypadkiem, bo nikt jej nie sięgnął, a za drugim razem celował w krótki róg z premedytacją.

Do przerwy powinno być zatem 0:2, ale błąd obrony Szwajcarii wykorzystał Wilshere, dał się sfaulować w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Lampard.

Drugą połowę Anglicy otworzyli znakomicie. Capello wprowadził na boisko Younga, a ten odwdzięczył się golem. Akcja była kapitalna - dośrodkowanie Milnera w pole karne, klatką piłkę zgrał Baines, a Young popisał się pięknym uderzeniem z pierwszej piłki w długi róg.

Anglicy poszli za ciosem, byli lepsi, stwarzali sporo sytuacji, ale Bent, Young czy Downing nie potrafili postawić kropki nad "i". Szwajcarzy zdołali obronić remis, ale taki wynik na pewno ich nie satysfakcjonuje. Po pięciu kolejkach mają tylko pięć punktów, tracą do Czarnogóry i Anglii sześć, a do końca rozgrywek zostały tylko trzy kolejki.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

93. min. Kapitalną sytuację zmarnował Downing! Z pięciu metrów trafił w boczną siatkę!

92. min. Ależ by była sensacja! Strzał Mehmediego minął słupek bramki Harta co najwyżej o pół metra.

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty.

89. min. Byt mocne dośrodkowanie Shaqiriego.

88. min. Ferdinand fauluje tuż przed linią pola karnego Mehmediego. Żółta kartka i szansa dla Szwajcarii.

85. min. Anglicy trochę stracili koncepcję na rozmontowanie obrony rywali. Długie podania na Benta skutku nie przynoszą.

82. min. Błąd Djourou, Milner przejmuje piłkę, przed samą linią końcową odrywa ją na piąty metr, ale wbiegający Young nie zdołał czysto trafić i przestrzelił.

80. min. Ostatnie kilka minut to gra bardziej wyrównana. Anglia nie miała żadnej szansy na pokonanie bramkarza rywali, Szwajcaria lekko odsunęła grę od bramki.

75. min. Do końca kwadrans. Żadnej z drużyn remis raczej nie zadowala.

71. min. Jak można było zmarnować taką okazję? Trzeba zapytać Benta, która miał pustą bramkę i nie trafił do niej z kilku metrów. Benaglio w bramce nie było, bo wcześniej ledwo obronił strzał Younga.

69. min. Posępna mina Ottmara Hitzfelda, który widzi, że jego podopieczni coraz bardziej spychani są do defensywy.

65. min. Ofiarna interwencja bramkarza Szwajcarii powstrzymała Benta, który był bardzo bliski zdobycia trzeciej bramki.

62. min. Ładne, precyzyjne uderzenie z dystansu Shaqiriego, ale na posterunku Hart.

60. min. Kolejna szybka akcja Baines - Milner, dośrodkowanie tego drugiego, dobra interwencja obrońcy i kolejny rzut rożny. Znów jednak nic z niego nie wynikło.

58. min. Kiepskie dośrodkowanie i po zagrożeniu.

57. min. Będzie rzut rożny dla Anglii. Coraz wyraźniejsza przewaga gospodarzy.

55. min. Chyba zaskoczeni taki szybkim wyrównaniem Szwajcarzy oddali pola rywalowi.

50. min. GOL dla Anglii! Young! Ależ posunięcie Capello. Kapitalna akcja Anglii - dośrodkowanie Milnera w pole karne, klatką piłkę zgrał Baines, a pięknym uderzeniem z pierwszej piłki w długi róg popisał się Young!

47. min. Za Franka Lamparda wszedł Ashley Jung.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Szwajcaria prowadzi 2:1, prowadzi zasłużenie.

40. min. Sam na sam wychodził Bent, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

37. min. GOL dla Anglii! Tuż po wznowieniu Wilshere został sfaulowany w polu karnym przez Djourou, a Frank Lampard wykorzystał jedenastkę!

35. min. GOL dla Szwajcarii! Znów Barnetta, znów rzut wolny z lewej strony i znów strzał, który kompletnie zaskoczył Harta! Bramkarz myślał, że będzie dośrodkowanie, a piłka wpadła w krótki róg. 0:2!

32. min. GOL dla Szwajcarii! Poważny błąd obrony, Harta i gol Barnetty! Szwajcar dośrodkowywał z lewej strony z rzutu wolnego, piłka miała rotację dochodzącą, minęła wszystkich obrońców, napastników i wpadła w róg bramki, kompletnie zaskakując bramkarza.

28. min. Uważni w obronie Anglicy powstrzymali akcję środkiem Szwajcarów.

25. min. Anglicy wreszcie zagrozili bramce rywali - Ferdinand strzelił głową ponad bramką.

20. min. Szwajcarzy znów bliżej bramki - w dobrej formie dziś Hart.

18. min. Nie jest tak, że tylko Szwajcarom zależy dziś na trzech punktach. Do Euro bezpośrednio awansuje tylko jedna drużyna, więc Anglicy, chcąc uniknąć gry w barażach, muszą zdobyć więcej punktów, niż Czarnogóra, która dziś zmierzy się z Bułgarią.

15. min. Kwadrans wyrównanej gry za nami. Po początkowej przewadze Anglików nie zostało już nic.

13. min. Po jednej dobrej, zmarnowanej szansie. Najpierw źle piłkę przed polem karnym gospodarzy przyjął Behrami, po chwili kontratak Anglii sam próbował zakończyć Walcott, ale przegrał walkę z obrońcami.

10. min. Oglądamy jak na razie dobry mecz.

8. min. Anglicy oddali pola rywalom, a ci znów stworzyli groźną sytuację. Znów jednak Hart poradził sobie ze strzałem z dystansu Inlera.

6. min. A tymczasem dobra akcja Szwajcarii - Derdiyok strzelał z około 11 metrów, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Harta.

5. min. Spora przewaga Anglików w pierwszych minutach.

3. min. Chwilę później ogromne zamieszanie po rzucie rożnym, ale górą Benaglio.

2. min. Już groźne pod bramką gości! Bent wpadł w pole karne z lewej strony, zagrał przed bramkę do Walcotta, ale ten został uprzedzony przez obrońcę.