Eliminacje Euro 2012. Niemcy - Turcja 3:0. Lekcja futbolu

Komentarze
Od?wie?
Walczą o awans na Euro 2012 - MULTIRELACJA NA ŻYWO
49
Tureckim kibicom nie pomogło gwizdanie na Mesuta Oezila - który w zeszłym roku odmówił gry w ich reprezentacji - za każdym razem, gdy tylko pojawiał się przy piłce. Gracz Realu Madryt rozegrał znakomite spotkanie i strzelił gola na 2:0, przy którym zachował się jak rasowy snajper, zachowując zimną krew do końca.

Autorem pozostałych dwóch bramek był Miroslav Klose. Pierwszego gola strzelił głową - po jego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i słupka, po czym wpadła do bramki. Ostatniego gola w meczu zdobył dzięki wydatnej pomocy bramkarza gości. Demirel chciał wybijać piłkę, ale trafił prosto w głowę Niemca, który przyjął piłkę, podbiegł i posłał ją między nogami Turka.

Gospodarze wygrali zasłużenie, zaprezentowali świetny futbol i mieli cały czas przewagę. Dzięki zwycięstwu zostali liderami swojej grupy eliminacyjnej z kompletem zwycięstw po trzech spotkaniach i bilansem bramkowym 10-1.

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. Dwie zmiany u gospodarzy. Cacau za Klosego, Marin za Oezila.

89. min. Klose miał szansę na kolejną bramkę, ale przestrzelił.

87. min. GOL! 3:0! Klose! Demirel swoim wybiciem nastrzeliwuje Klosego, który natychmiast przyjmuje, pędzi na bramkę i strzela golkiperowi między nogami. Kibice Turcji wychodzą.

86. min. Zmiana w reprezentacji Niemiec. Za Podolskiego wchodzi Traesch.

83. min. Od kilku minut w natarciu goście, raz próbowali nawet wejść z piłką do bramki, ale widać, że pogodzili się już z losem.

79. min. GOL! 2:0! Oezil nie będzie miał lekkiego życia... Przypadkowa akcja Niemców, ale w końcu Oezil dostaje piłkę na sam na sam z bramkarzem. Zachowuje się perfekcyjnie i strzela gola, dającego Niemcom zwycięstwo.

78. min. Zmiana w Turcji. Yildirim za Sahina.

77. min. Niemieccy obrońcy zaczynają zabawę we własnym polu karnym, co mogło skończyć się bramką dla przeciwników. Tym razem gospodarze mieli szczęście.

74. min. Zamieszanie w polu karnym Turcji, do piłki dopada Mueller i z kilku metrów trafia prosto w ręce Demirela.

72. min. Trenerzy obu drużyn są niespokojni. Dlaczego drużyny gości, wyjaśniać nie trzeba, a Loew martwi się prowadzeniem, które - niezależnie od tego, jak wielką przewagę mieliby jego zawodnicy na boisku - w każdej chwili może zniknąć.

68. min. Przed chwilą niezłą akcję mieli gościa, ale teraz już Kroos dostaje znakomite podanie między obrońców i strzela zza pola karnego. Prosto w bramkarza.

65. min. Bardzo ładna akcja Niemców. Podolski świetnie zagrywa w pole karne, ale Khedira chyba niepotrzebnie przerzuca piłkę. Łapie ją Demirel.

61. min. Kolejny atak Niemców, rywale ofiarnie wybijają. Tym razem z bólu zwija się Altintop, ale trudno powiedzieć, co mogło u się stać. Na szczęście po chwili wstaje.

59. min. Kilka minut bez większej historii. Nie wydaje się jednak, aby w tym meczu mogła nie paść już żadna bramka.

55. min. Teraz Podolski dostaje świetne podanie od Oezila, pędzi na bramkę gości, ale w ostatniej chwili wślizgiem wybija obrońca.

54. min. Wrzutka, kolejna szansa, bo Altintop świetnie wbiega, ale nie zdołał odpowiednio uderzyć piłki. To były najlepsze okazji gości w tym spotkaniu.

52. min. Defensywa Niemców się zagapiła, Altintop dostał podanie na sam na sam z bramkarzem, ale Neuer dobrze go wytrzymał i wybił na róg.

48. min. I kolejna szansa, tym razem w gąszcz zawodników wrzucał Klose.

47. min. Kroos dostaje za mocne podanie w pole karne i choć uderza z woleja, to czyni to bardzo niecelnie.

46. min. W przerwie nie było zmian, Howard Webb rozpoczął drugą część meczu.

45. min. +6 Niemcy mieli jeszcze dobrą okazję - Mertesacker dostał piłkę na głowę w polu karnym i uderzył nieznacznie nad poprzeczką. Koniec pierwszej połowy.

45. min. +4 Goście grają niedokładnie, popełniają proste błędy. Mogą chyba być szczęśliwi, że do przerwy przegrywają tylko jedną bramką.

45. min. +2 Sędzia dolicza pięć minut. Tymczasem Klose fantastycznie drybluje między dwoma obrońcami i pięknie podaje na zewnątrz pola karnego. Od razu dostaje piłkę z powrotem, ale trochę za mocno i musi uderzać wślizgiem. Strzał jest słaby i zostaje zablokowany.

45. min. Niemcy się nie zatrzymują, mieli kolejne dwie dobre akcje. Goście mają jednak szczęście.

43. min. GOL! 1:0! Wrzutka w pole karne, piłka trafia do Klosego, który uderza głową między dwoma obrońcami. Piłka trafia w poprzeczkę, następnie odbija się jeszcze od słupka i wpada do siatki!

41. min. Dobra akcja i drybling Kroosa, który decyduje się na strzał z dystansu. Całkiem ładnie, ale nad poprzeczką.

40. min. Fatalne podanie Emrego, który oddał piłkę rywalom pod własnym polem karnym. Udaje się jednak zażegnać niebezpieczeństwo.

39. min. Wrzutka z rzutu rożnego. Demirel nie łapie piłki, futbolówka spada na ziemię, biegną do niej Niemcy, ale bramkarz poprawia się i rzuca na piłkę.

36. min. Kontratak Niemców, ale Westermann źle przyjmuje piłkę na klatkę, ta mu odskakuje i obrońca zabiera mu ją, zanim gospodarz wpadł w pole karne.

33. min. Tymczasem z trybun bez przerwy słychać gwizdy, gdy tylko przy piłce jest Oezil. Pomocnik musi grać dziś pod wielką presją. To kara za odmowę gry w reprezentacji Turcji. Na trybunach jest transparent o treści "Ci kibice mogli cię dopingować".

30. min. Niemcy cały czas w natarciu. Rywale powinni chyba być szczęśliwi, jeśli wywiozą stąd dzisiaj jeden punkt.

28. min. Neuer wyskakuje do wrzucanej w pole karne piłki i uderza w oko Severa. Teraz to on jest opatrywany. Pierwsza część meczu będzie mocno przedłużona.

26. min. Podolski zdecydowanie za wysoko podnosi nogę, atakując rywala. Ma szczęście, ze nie ma kartki.

25. min. Aurelio na boisko już nie wraca. Miał go zastąpić Inan, ale w ostatniej chwili trener zmienił zdanie i wprowadził Tuncaya.

24. min. Koniec opatrywania, świetna akcja Niemców. Podolski uderza z woleja lewą nogą. Był bardzo blisko.

22. min. Mehmet Aurelio zderzył się z rywalem i padając na ziemię od razu pokazywał potrzebę zmiany. Jakiś problem w okolicy uda.

21. min. Pierwsza groźna akcja gości, ale podanie do partnera stojącego na kilkumetrowym spalonym to nie jest najlepsze rozwiązanie.

19. min. Klose podał za plecy Muellera, Podolski próbując przyjąć się przewrócił, ale zdołał uratować piłkę i szybko uderzyć. Nad bramką.

16. min. Świetna dwójkowa akcja Niemców, Oezil dostał znakomite podanie z pierwszej piłki w polu karnym i również uderzył z woleja. Demirel wybija na rzut rożny.

13. min. Khedira wpada w pole karne i wielokrotnie markuje podanie, oszukując tym kolejnych obrońców. W końcu uderza, ale jego strzał jest bardzo słaby.

10. min. Klose wrzuca na dalszy słupek, a tam bardzo bliski zamknięcia akcji jest Lahm. Zabrakło centymetrów.

8. min. Volkan Demirel bawi się z Klosem, przez co mógł stracić piłkę i umożliwić Niemcowi strzał na pustą bramkę. W ostatniej chwili turecki bramkarz wybił na aut.

4. min. Dość senny początek, Niemcy wyglądają jednak na bardziej zmotywowanych.

1. min. Mecz się rozpoczął.

20:45 Obie reprezentacje - po dwóch rozegranych meczach - mogą pochwalić się kompletem punktów i niezłym bilansem bramkowym. Po piątkowym wieczorze na pewno już tak nie będzie.

20:40 Środkowy pomocnik reprezentacji Niemiec i Realu Madryt, Mesut Oezil, rok temu odrzucił propozycję gry dla reprezentacji Turcji i znalazł się w kadrze Joachima Loewa.

- To oczywiście będzie dla mnie wyjątkowy mecz. Zupełnie tak, jakbym grał przeciwko swoim przyjaciołom. Jednak w każdym spotkaniu, także i w tym, liczy się tylko zwycięstwo - powiedział 21-latek.

Skład:
Neuer - Lahm, Mertesacker, Badstuber, Westermann - Khedira, Kroos - Muller, Ozil (90' Marin), Podolski (86' Trasch) - Klose (90' Cacau)