Chorwaci rzutem na taśmę wygrywają! Anglicy też zgarnęli trzy punkty [ZAPIS RELACJI]

4. Szkocja 1 pkt, 1:5

• 89. min.

Koniec meczu!

• 89. min.

Rozpaczliwy strzał Krala!

• 86. min.

Henderson strzelił gola, ale był na pozycji spalonej

• 85. min.

Boisko opuszcza Saka, w jego miejsce wchodzi Sancho

• 84. min.

Czesi przegrywają z Chorwatami rywalizacje, ze względu na mniejszą liczbę bramek. Ale wyjdą z grupy i tak. Tylko, że z trzeciego miejsca. Oznacza to jednak teoretycznie dużo trudniejszego rywala - zwycięzcę grupy

• 82. min.

Niecelny strzał Pelharta

• 80. min.

Wirtualna tabela grupy D

1. Anglia 7pkt

2. Chorwacja 4

3. Czechy 4

4. Szkocja 1

PS

Jeśli Polska ogra Szwecję i zajmie drugie miejsce, to - na ten moment - zagrałaby z Chorwatami

W tym momencie Czesi przegrywają awans z drugiego miejsca strzelonymi golami. Chorwacja ma ich więcej! Dalej są w 1/8 finału, ale to oznacza dla nich dużo trudniejszego rywala

• GOOOOOOL

78. min.

IVAN PERISIĆ! CHORWACJA PODWYŻSZA PROWADZENIE! 3:1! CZESI SPADAJĄ NA TRZECIE MIEJSCE

• 75. min.

Schodzi Schick, wchodzi Pekhart, mistrz Polski i król strzelców Ekstraklasy

• 73. min.

Czesi opadają z sił. Anglicy dominują

• 71. min.

Vaclik łapie piłkę po dośrodkowaniu

• 68. min.

Strata Rashforda

• 66. min.

Southgate też reaguje. Schodzą Sterling i Grealish, wchodzą Bellingham i Rashford

• 64. min.

Dwie zmiany u Czechów: schodzą Darida i Masopust, a wchodzą Hlozek i Kral

• GOOOOOOL

62. min.

LUKA MODRIĆ! CHORWACJA NA PROWADZENIU! CHORWACJA 2:1 SZKOCJA!

• 60. min.

Pół godziny - tyle mają Chorwaci, aby odwrócić losy meczu! Wicemistrzowie świata wciąż remisują 1:1 i na ten moment odpadają z turnieju

• 57. min.

2. Czechy 4

3. Chorwacja 2

4. Szkocja 2

PS

Jeśli Polska ogra Szwecję i zajmie drugie miejsce, to - na ten moment - zagrałaby z Czechami

• 55. min.

Anglia pozwala Czechom na coraz więcej

• 52. min.

Boril nie zamknął akcji! Było groźnie pod bramką Anglii

• 50. min.

Kane stracił piłkę, bo źle ją przyjął

• 48. min.

Darida dośrodkował w pole karne! Ale ona leciała, leciała i płakała. Nie mogła zagrozić Anglikom

Ruszyła druga połowa

• PRZERWA
  • 45. min.

Koniec pierwszej połowy! Anglia zasłużenie prowadzi po golu Sterlinga, ale Czesi pokazali, że są groźni. W drugim meczu Chorwaci remisują 1:1 ze Szkotami, dla których bramkę w 42. minucie zdobył Callum McGregor

• 43. min.

Grealish może się dzisiaj podobać! Co za technika! Co za finezja! Ależ lekkość w ruchach

• 39. min.

Bukayo Saka niecelnie wrzucał w pole karne

• 38. min.

Zagotowało się pod bramką Czechów, ale zagrożenie już oddalone

• 36. min.

Shaw strzela z ostrego kąta! Będzie rzut rożny! Kolejna dobra interwencja bramkarza Czechów

• 34. min.
  • 33. min.

O miejscu w grupie decydują punkty, mecze bezpośrednie, bilans goli, a później liczba kartek

• 28. min.

Czesi podchodzą pod pole karne, ale tam brakuje im pomysłu, by oszukać defensywę Anglików

• 25. min.

Kane zamarkował strzał lewą nogą, huknął prawą, ale Vaclik fantastycznie obronił to uderzenie

• 24. min.

Dośrodkowanie na pole karne! Duży spokój Walkera, który główką odegrał do Pickforda

• 22. min.

2. Czechy 4

3. Chorwacja 4

• 20. min.

Bardzo otwarty mecz. Akcja za akcje

• GOOOOOOL

17. min.

Przerywamy program, by nadać ważny komunikat.

Nikola Vlasic wyprowadza Chorwację na prowadzenie w starciu ze Szkocją

• 17. min.

Saka nie był faulowany! Czesi ruszają z kontrą

• 16. min.

2. Czechy 4

• 15. min.

Grealish faulowany przy linii bocznej

• 13. min.

Jeśli Polska pokona Szwecję, to prawdopodobnie (jeśli wynik się nie zmieni) trafi na Czechów

• GOOOOOOL

12. min.

Grealish przy piłce! Miękka wrzutka w pole karne! Sterling główkuje z najbliższej odległości! Anglia prowadzi!

• 11. min.

Kane strzela z dystansu! Ale była to niecelna próba. I to bardzo niecelna

• 9. min.

Luke Shaw dośrodkował w pole karne! Zagrożenia jednak nie było

• 8. min.

Kane faulowany w środku pola

• 5. min.

Czesi nieco uspokoili sytuację

• 2. min.

Sterling wyprzeda obronę i lobuje bramkarza! Gooooolaaaaaniema! Słupek ratuje Czechów

• 1. min.

Czesi zaczynają od wysokiego pressingu

• GRAMY!

• Czas na hymny

• Wygrany tego meczu, a więc zwycięzca grupy D trafi na trzeci zespół z "grupy śmierci", a więc Francji, Niemiec. Portugalii lub Węgier. Przed 3. kolejką jest to Portugalia, której został mecz z Francją.

• Patrik Schick ma już trzy gole na turnieju, czyli tyle, co Romelu Lukaku, Cristiano Ronaldo i Georginio Wijnaldum. Natomiast Harry Kane nie zdobył jeszcze żadnej bramki. Czy dziś się wreszcie przełamie?

• Skład Anglii:

Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw; Phillips, Rice; Saka, Grealish, Sterling; Kane

• Skład Czechów:

Vaclík; Coufal, Celustka, Kalas, Boril; Soucek, Holes; Masopust, Darida, Jankto; Schick

• Sytuacja w grupie D

1. Czechy 4 punkty, gole 3:1

2. Anglia 4 punkty, gole 1:0

3. Chorwacja 1 punkt, gole 1:2

4. Szkocja 1 punkt, gole 0:2

• Anglia kontra Czechy! Spotkanie rozgrywane na Wembley zadecyduje o tym, kto wygra w grupie D. Ale to także ważny mecz dla Polski! Jeśli biało-czerwoni znajdą się na drugim miejscu w grupie E, to ich przeciwnikami w 1/8 finału na ten moment mogą być Anglia, Czechy, Chorwacja lub Szkocja, czyli drużyny z grupy D. Rywalem Polaków zostałby zespół, który zajmie w niej drugie miejsce.