Euro 2016. Niemcy - Włochy. Niemcy w półfinale po dramatycznych rzutach karnych! - To jest twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

1 : 1
(6 : 5)

• sobota, 02 lipca 2016
  • KONIEC

Rzuty karne oddały emocje, których zabrało nam przez 120 minut gry. Dramaturgia, emocje! Nie ma wątpliwości, że rzuty karne z meczu Niemcy - Włochy przejdą do historii mistrzostw Europy!

• KARNE

6:5!!! Hector i piłka w bramce, Niemcy w półfinale!!! Miał piłkę na rękach Buffon, ale i tak wpadła ona do bramki!

• KARNE

5:5! Darmian nie trafił! MANUEL NEUER broni!

• KARNE

5:5! Boateng też trafia. Wyczuł znowu Buffon, ale nie sięgnął piłki

• KARNE

4:5! Mattia De Sciglio! I Włosi bliżej półfinału. Od poprzeczki prosto do siatki.

• KARNE

4:4! Kimmich idealnie przy samym słupku. Profesor!

• KARNE

3:4! Parolo w środek bramki i JEST!

• KARNE

3:3!!! Hummels też trafia, ale Buffon miał piłkę na rękach!

• KARNE

2:3! Emanuele Giaccherini! TRAFIA! Niemcy pod ścianą!

• KARNE

2:2! Schweinsteiger nie trafia, uderza nad poprzeczką! Po pięciu seriach jest remis.

• KARNE

2:2! Bonucci nie trafia! Dramat środkowego obrońcy Włochów!

• KARNE

2:2! Niemcy wyrównują za sprawą Draxlera!

• KARNE

1:2! Graziano Pelle i nie ma! Obok słupka! Fatalnie. Cóż za dramaturgia!

• KARNE

1:2! Oezil trafia w słupek!

• KARNE

1:2! Andrea Barzagli i jest GOOOOOOOOOL! Neuer bez szans!

• KARNE

1:1! Mueller strzela lekko i Buffon broni! A więc po jednym pudle po obu stronach.

• KARNE

1:1! Simone Zaza i NIE MA! Co on zrobił! Fatalny rozbieg i piłka nad poprzeczką!

• KARNE

1:1! Kross pewnie umieszcza piłkę przy samym słupku. Buffon wyczuł róg, ale uderzenie było zbyt precyzyjne.

• KARNE

0:1! Lorenzo Insigne! Spokojnie, pewnie. Neuer w jednym rogu, piłka w drugim. Świetny początek Włochów.

• PRZERWA

Pierwsi strzelać będą Włosi.

• PRZERWA

Naradzają się zgromadzeni w kółeczkach Włosi i Niemcy. Motywują, wspierają, powtarzają: "będzie dobrze!".

• 120. min.

Koniec dogrywki! A więc konkurs jedenastek.

• 119. min.

Nic się tu już chyba nie zmieni. Jedni i drudzy chyba pogodzili się z tym, że będą karne.

• 116. min.

Stałe fragmenty gry dla Niemców. Jedno dośrodkowanie, potem drugie, czyszczą Włosi. Niemcy wracają do ataku pozycyjnego i przynudzają niemiłosiernie.

• 114. min.

Co tam się stało?! Manuel Neuer wybijał piłkę i trafił prosto w sędziego. Futbolówka odbiła się od arbitra i leciała w kierunku bramki. To mógł być najbardziej absurdalny gol tego turnieju!

• 111. min.

Żółta kartka dla Bastiana Schweinsteigera.

• 110. min.

Ale kontra Niemców! Draxler sunął przez pół boiska z piłką przy nodze i przed polem karnym podał na wybieg do Muellera. Piłkarz Bayernu aż tak szybko jednak nie biega, żeby do tego wyjątkowo mocnego podania dobiec. Mueller w końcu futbolówkę dopada, ale dopiero przy linii bocznej. Rozgląda się, podaje do Schweinsteigera, a ten... żongluje. Podbija piłkę raz, drugi, trzeci i uderza prostym podbiciem. Ładne to było, ale i niecelne.

• 108. min.

Zmiana: Insigne za Edera, który ma problemy z mięśniem przywodziciela.

• PILNE

107. min.

Drobne nieporozumienie w szeregach włoskiej defensywy i Julian Draxler mógł pokonać Buffona. Piłka sytuacyjna, ale było groźnie.

• 106. min.

Wracamy do gry!

• 105. min.

Koniec pierwszej połowy dogrywki. Emocje póki co jak przy partii szachów.

• 102. min.

Na ten moment ataki Niemców przypominają bicie głową w mur. Włosi odpowiadają, a konkretnie Giaccherini. Odpowiada również Viktor Kassai, sędzia dzisiejszego meczu, który pokazuje Giaccheriniemu "żółtko". Włoch próbował wymusić faul, ale nie dał się nabrać arbiter.

• 99. min.

Thomas Mueller uderzył raz, piłka odbiła się od obrońcy i wróciła pod nogi zawodnika Bayernu Monachium. Mueller postanowił poprawić, ale wywalczył tylko rzut rożny, z którego nie było żadnego zagrożenia.

• 95. min.

Eder próbował błysnąć dryblingiem w otoczeniu trzech rywali. Wyglądało to dobrze, ale siła złego na jednego, więc koniec końców zalicza stratę. A Niemcy wywalczyli w międzyczasie rzut wolny. Dośrodkowuje Kross i w starciu głów niemieckich z włoskimi górą te drugie.

• 93. min.

Spokojnie póki co. Nikt nie forsuje tempa.

• 91. min.

I od razu żółta kartka dla Graziano Pelle. Co oznacza, że napastnik Włochów nie zagra w ewentualnym półfinale.

Drużyna Joachima Loewa rozpoczęła dogrywkę!

• PRZERWA

Niemcy jeszcze nigdy nie pokonali Włochów na dużej imprezie w regulaminowym czasie gry, a próbowali dziewięciokrotnie. Mroczna passa trwa.

• 90. min. + 3

Koniec! Będzie dogrywka. Czeka nas jeszcze co najmniej 30 minut emocji (lub ich braku).

• 89. min.

Mats Hummels nie zagra w półfinale. Oczywiście jeżeli reprezentacja Niemiec poradzi sobie w ćwierćfinale z Włochami.

• 86. min.

Włosi robią zmianę: Darmian za Florenziego. A tymczasem Niemcy cierpliwie klepią na wysokości włoskiego pola karnego. Nudzą się Azzurri, więc ruszają z kontrą. De Sciglio schodzi z lewego skrzydła do środka i uderza po krótkim słupku. Piłka uderza o siatkę, ale o jej zewnętrzną część.

• 83. min.

W Boatengu obudził się siatkarz! Najprawdopodobniej Marcin Możdżonek. Znakomity blok.

• 81. min.

Zrobił się nam mecz! I dobrze! Hector się poślizgnął i stracił piłkę, powodując kontratak Włochów. A wiadomo, Włosi w tym aspekcie są mocni. Eder przełożył rywala przed polem karnym i idealnie wyłożył futbolówkę Pelle. Ten strzela z pierwszej piłki, ale nieczysto trafia i broni Neuer! Piłka wychodzi na rzut rożny, więc po chwili jeszcze centra, ale tym razem radzi sobie niemiecka defensywa.

• GOOOOOOL

78. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!Do piłki podszedł Bonucci, strzelił na dwa tempa i nie dał szans Manuelowi Neuerowi!

• 77. min.

RZUT KARNY DLA WŁOCHÓW! Boateng zagrał piłkę ręką.

• 73. min.

Mogło być 1:1! Płaskie podanie na piąty metr do Pelle, a ten strzela obok bramki. Przycisnęli Azzurri, ale nie mają już nic do stracenia.

• 70. min.

Loew robi zmianę. Draxler zmienia Gomeza.

• 69. min.

Niemcy idą za ciosem, co za akcja! Gomez dostał fenomenalne podanie ze środka pola od Oezila, wyszedł sam na sam z Buffonem, ale był tyłem do bramki. Postanowił więc uderzyć piętą, ale to co zrobił Gianluigi Buffon to absolutne mistrzostwo! Interwencja turnieju!

• 65. min.

Gomez czekał na skrzydle na kolegów. W końcu kapitalnie w uliczkę "puścił" Hectora, a ten podał przed bramkę przy pomocy interweniującego Bonucciego. Tam z kolei świetnie z głębi pola wbiegał Oezil, który uderzył z pierwszej piłki, nie dając Buffonowi żadnych szans.

• GOOOOOOL

63. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Niemcy prowadzą!!!

• 60. min.

Włosi całkowicie zablokowali środek boiska, więc Niemcy próbują ataków skrzydłami. Hector ułożył piłkę na lewej nodze, wrzucił w pole karne i... nie zgadniecie. Włosi znów nie pozwolili oddać Niemcom strzału.

• 56. min.

Ależ było blisko! Gomez przyjmuje piłkę w szesnastce, skupia na sobie uwagę dwóch stoperów i wystawia futbolówkę Muellerowi. Ten jeszcze przekłada ją sobie na prawą nogę i uderza potężnie przy słupku. Już wszyscy widzieli oczyma wyobraźni piłkę w siatce, ale ekwilibrystyczną interwencją, tak trochę w stylu Kung-fu Pazdana, futbolówkę na linii bramowej zablokował Florenzi. Potem rzut rożny, potężna bomba Boatenga, ale nad poprzeczką. Włosi grają coraz bardziej nerwowo, o czym najlepiej świadczą dwie żółte kartki złapane w ciągu 60 sekund - Sturaro i De Sciglio.

• 52. min.

I jest odpowiedź Niemców. Kimmich ładnie zerwał się prawym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, ale włoska defensywa standardowo - nie popełnia błędów. Akcja drużyny Joachima Loewa została szybko skasowana.

• 49. min.

Włosi zaczęli odważniej, ale nic konkretnego z tej ich odwagi nie wynikło. Przed chwilą Eder próbował dwójkowej akcji z Pelle i... klops. Ani jedni, ani drudzy dziś pod względem kreowania gry raczej nie błyszczą.

Gramy! Ruszyła druga połowa. I już na wstępie mamy dobrą informację, gorzej niż w pierwszej połowie nie będzie!

• PRZERWA

Gianluigi Buffon jest jedynym zawodnikiem, który po pierwszej połowie może pochwalić się stuprocentową skutecznością podań.

• PRZERWA

Piszemy to z ogromnym bólem, ale to był prawdopodobnie najciekawszy moment w pierwszych 45 minutach tego spotkania. Po tym starciu z Loewem Giaccherini poddany zostanie pewnie jakiejś kwarantannie. To nie są ręce, które leczą.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy! Miał być hit, a jest duże rozczarowanie. Strzałów niewiele, sytuacji podbramkowych również. Spodziewaliśmy się przedwczesnego finału, a po pierwszej połowie kibice częściej ziewają, niż podrywają się ze stadionowych krzesełek.

• 43. min.

Pierwszy celny strzał Niemców, choć dużo było w tym przypadku. Kross wystawia piłkę przed pole karne, jeden z jego kolegów dogrywa ją płasko na piąty metr, a tam jesteśmy świadkami piłkarskiego bilarda. Do uzy trafić stara się Mueller, ale nieczysto trafia w futbolówkę (bilę?) i broni Buffon. Nie mają Niemcy czasu na refleksję, bo błyskawiczny kontratak przeprowadzili Włosi. Dalekie podanie za linię obrony do Giaccheriniego, ten spod linii końcowej odgrywa przed bramkę, jego partnerzy z piłką się mijają, ale zamyka akcję Sturaro! Mocne uderzenie, po drodze rykoszet i piłka minimalnie mija słupek bramki Neuera!

• 41. min.

Potwierdzenie, że przewaga Niemców na ten moment jest tylko wizualna. Strzałów celnych - ZERO.

• 35. min.

W rozegranie piłki angażują się i Neuer, i Buffon. Chyba chcą w ten sposób zachęcić swoich kolegów z pola do bardziej ofensywnej gry. Nie bardzo pomogło. Za to Buffon chyba zapomniał jak gra się rękoma, bo po zbyt głębokim dośrodkowaniu Hectora Włoch na raty łapał pozornie prostą futbolówkę. I wracamy do walki o środek pola.

• 32. min.

Jest ofensywna akcja Włochów! Pierwsza, która poderwała kibiców na trybunach i pewnie przed telewizorami też. De Sciglio dośrodkowywał z lewego skrzydła w pole karne, ale Boateng przepchnął Edera i wybił piłkę daleko, daleko...

• 30. min.

Jeśli jeszcze nie widzieliście sztuczki pana Ząbka, to jest to dobry moment na nadrobienie zaległości. Na boisku i tak nic ciekawego się nie dzieje.

• 28. min.

Hummels miękko na długi słupek, a tam główkuje Schweinsteiger i gooooooooooooooooooooooo... a jednak nie. Niemiec faulował, walcząc o piłkę, co nie umknęło uwadze arbitra. Włosi chcieli odpowiedzieć, ale znowu ich kontratak skończył się równie szybko co zaczął.

• 25. min.

Na boisku zaczyna iskrzyć. Sturaro ostro potraktował Toniego Kroosa, ale Viktor Kassai oszczędził Włocha i nie pokazał mu żółtej kartki.

• 21. min.

Włosi bronią się głęboko i robią to dobrze. W końcu nadarza się okazja do kontrataku, ale w kluczowym momencie podanie za plecy dostaje Giaccherini. Włoch się nie poddaje i goni piłkę do linii bocznej, ale zamiast w nią, trafia w stojącego w pobliżu Joachima Loewa. To było najciekawsze starcie jakie widzieliśmy do tej pory w tym meczu.

• 18. min.

Drużyna Antonio Conte ma duże problemy z wymienieniem kilku podań na połowie Niemców. Piłkarze Joachima Loewa grają bardzo wysokim pressingiem i są coraz groźniejsi. Przed momentem Mats Hummels zagrał idealnie w pole karne Włochów, ale Mario Gomez nie potrafił opanować piłki.

• 14. min.

Khedira opatrywany przez sztab medyczny przy linii bocznej po starciu z jednym z rywali. Wydawało się, że Niemiec doszedł do siebie, bo wrócił na boisko, ale już po kilkunastu sekundach pokazał w kierunku ławki rezerwowych, że będzie konieczna zmiana. Schweinsteiger zastępuje na placu gry piłkarza Juventusu.

• 11. min.

Włosi zamknięci na własnej połowie. Przewaga Niemców w posiadaniu piłki - miażdżąca. Przed momentem Oezil szukał w polu karnym Gomeza, ale włoska defensywa na razie bezbłędna.

• 7. min.

Ładny przechwyt Włochów w środkowej strefie boiska, ale Niemcy zakładają od razu pressing i odzyskują futbolówkę. Rozgrywają, rozgrywają i... rozgrywają. Niewiele się póki co dzieje na Stade de Bordeaux.

• 4. min.

Włosi mieli swoją pierwsza szansę - rzut rożny. Dośrodkowywał Giaccherini, piłka odbiła się od jednego z Niemców, a strzał zza pola karnego Sturaro minął bramkę Manuela Neuera.

• 2. min.

Niemcy zaczęli z wysokiego C. Dwa rajdy prawym skrzydłem, jeden zakończony dośrodkowaniem, ale czyszczą to włoscy stoperzy. Niemcy cierpliwie budują teraz atak pozycyjny.

• 1. min.

Najpierw minuta ciszy, a w zasadzie brawa uznania. A później wspólne odliczanie kibiców, pierwszy gwizdek i ZACZYNAMY! Niemcy czy Włosi, Włosi czy Niemcy. Kto awansuje do półfinału?

• Obie drużyny już na boisku. Włosi odśpiewali swój hymn skocznie, wesoło, z mocą. Niemcy trochę spokojniej, patetycznie.

• Imponująca oprawa spotkania w Bordeaux!

• Piłkarze są już w tunelu, za moment zacznie się największy ćwierćfinałowy hit Euro 2016. To będzie wielki mecz, to musi być wielki mecz! Emocje rosną!

• W takich składach Włosi i Niemcy rozpoczną ten ćwierćfinał. Formacja Niemców to chyba taka zasłona dymna, bo jakoś tego 4-4-2 nie widzimy.

• Buffon pokazuje włoskim kibicom, jak dzisiaj będzie.

• Na rozgrzewkę przed meczem jeszcze Nico Rosberg, kierowca F1.

• Reprezentacja Antonio Conte musi dzisiaj szczególnie uważać. Zero prowokacji, zero ostrych fauli.

Euro 2016. Włosi mogą mieć w półfinale do dyspozycji tylko 12 piłkarzy, w tym jednego bramkarza

Włosi mogą mieć w półfinale Euro 2016 do dyspozycji tylko 12 piłkarzy. Dlaczego? Aż 11 kadrowiczów jest zagrożonych zawieszeniem za żółte kartki przed meczem z Niemcami. Początek o 21.00, relacja na żywo w Sport.pl - to jest twój live!

• Jeśli chcecie wiedzieć więcej o wieloletniej rywalizacji Włochów z Niemcami, to proszę bardzo - śmiało, nie krępujcie się, czytajcie do woli.

Euro 2016. Niemcy - Włochy. Italia chce powtórzyć mecz stulecia

Włosi od 46 lat nie boją się Niemców - przypominają włoskie media przed spotkaniem obu drużyn w sobotę, w którym stawką jest półfinał Euro. Przywołują półfinałowy, wygrany przez Italię pojedynek z mistrzostw świata z 1970 r. w Meksyku, uznany za mecz stulecia. Relacja na żywo w Sport.pl w sobotę o godz. 21

• Również liczymy na pyszne widowisko.

• Manuel Neuer wystąpił we wszystkich czterech spotkaniach Niemców na Euro 2016 i ANI RAZU nie wyciągał jeszcze piłki z bramki. Przedłuży dziś swoją serię?

• "Prawie jak finał", czytamy na okładce francuskiego "L'Équipe". Dziennik pisze o znaczeniu obu ekip na piłkarskiej mapie Europy, podkreślając, że bardziej adekwatną fazą turnieju dla potyczki tych drużyn byłby finał.

• W trzecim ćwierćfinale Euro 2016 Niemcy mierzą się z Włochami. Choć faworytem tej potyczki są aktualni mistrzowie świata, to należy pamiętać, że drużyna z Półwyspu Apenińskiego od lat jest cierniem w boku piłkarskich Niemiec. W ośmiu ostatnich starciach obu ekip na wielkich imprezach górą byli Włosi.

Cztery lata temu na Stadionie Narodowym w Warszawie Niemców z Euro 2012 wyeliminował Mario Balotelli.

Niemcy
Bramki: Oezil (65.) Kartki: Hummels, Schweinsteiger - żółta Skład: Neuer - Hoewedes, Boateng, Hummels, Hector - Kimmich, Khedira (16. Schweinsteiger), Kroos, Oezil - Mueller, Gomez (72. Draxler)
Włochy
Bramki: Bonucci (77. - karny) Kartki: Sturaro, De Sciglio, Parolo, Pelle, Giaccherini - żółta Skład: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini (120. Zaza) - Florenzi (86. Darmian), Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio - Pelle, Eder (108. Insigne)