Euro 2016. Portugalia - Austria. Portugalia zawiodła, Ronaldo zmarnował karnego - To jest twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

0 : 0

• sobota, 18 czerwca 2016
  • KONIEC

Bezbramkowym remisem kończy się mecz Portugalii z Austrią. Ci pierwsi mieli dogodne sytuacje, nawet rzut karny, którego nie wykorzystał Ronaldo, a ci drudzy masę szczęścia i Almera w bramce. Obie drużyny wciąż są w grze o 1/8 finału Euro 2016.

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu!

• 90. min. + 2

Z dystansu strzela Ronaldo, blokują Austriacy. Jak nie idzie, to nie idzie.

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• 89. min.

Bez pomysłu Portugalczycy, Austriacy czekają już na ostatni gwizdek.

• 87. min.

I jeszcze jedna rotacja w składzie Portugalii: Silva za Naniego.

• 85. min.

Zmiana w ekipie Portugalii: Eder za Gomesa.

• 84. min.

Centra w pole karne, najwyżej wyskakuje Ronaldo i gol! Portugalczyk cieszy się tylko do czasu, gdy dostrzega podniesioną chorągiewkę sędziego liniowego. W momencie podania był na metrowym spalonym. A już myślał, że się odkupił.

• 82. min.

Warto odnotować, że Cristiano Ronaldo jest pierwszym zawodnikiem na Euro 2016, który nie strzelił rzutu karnego.

• 80. min.

Nie wiemy, co musi się stać, żeby Portugalczycy w końcu pokonali Almera. Jak nie ratuje się sam, to ratują go koledzy z defensywy albo słupek. Na austriacką bramkę ktoś rzucił dzisiaj chyba jakiś urok.

• PILNE

78. min.

Słupek! Ronaldo nie wykorzystuje rzutu karnego. Wciąż bez bramek w Paryżu!

• PILNE

76. min.

Rzut karny dla Portugalii! W polu karnym Hinteregger faulował Ronaldo.

• 73. min.

Męczarnie Portugalczyków. Ale cierpliwie wciąż atakują.

• 71. min.

To jest mecz niekonwencjonalnie rozgrywanych stałych fragmentów gry. W pierwszej połowie zaskoczyli samych siebie Portugalczycy, teraz zrobili to Austriacy. Krótkie rozegranie, podanie do nikogo i kręcący głowami fani w białych koszulkach.

• 68. min.

Pisaliśmy o tym przed meczem, ale nie zawadzi przypomnieć.

Euro 2016. Rekord Cristiano Ronaldo

Od soboty Cristiano Ronaldo ma najwięcej występów w drużynie narodowej ze wszystkich portugalskich piłkarzy w historii. W Paryżu, w meczu Euro 2016 z Austrią wybiegł na boisko po raz 128. O jedno spotkanie mniej ma na koncie legendarny Luis Figo.

• 65. min.

Schodzi Alaba, w jego miejsce pojawia się Schopf. Austriacy chyba już w pełni koncentrują się na zapewnieniu sobie dziś jednego punktu.

• 64. min.

Ronaldo raz jeszcze pochodzi do rzutu wolnego. Tym razem nad murem, ale i nad bramką.

• 61. min.

My również nie jesteśmy zachwyceni grą Austriaków.

• 59. min.

Fuchs fauluje Quaresmę w narożniku pola karnego. Żółta kartka za to przewinienie, ale chyba troszeczkę na wyrost. Faul owszem, kartka niekoniecznie.

• 56. min.

Aktywny jest dzisiaj Cristiano Ronaldo. Uda mu się coś w końcu ustrzelić?

• 54. min.

Pepe podłączył się do ataku i podał do stojącego na szesnastym metrze Ronaldo. CR7 posłał piłkę płasko, przy samym słupku, ale kapitalnie wybronił to świetnie ustawiony Almer!

• 52. min.

Rzut rożny i "czyszczą" Austriacy.

• 51. min.

Quaresma nabija piętką Hintereggera i Portugalia ma korner. Przy okazji skrzydłowy pokazuje w stronę trybun, że potrzebne jest większe wsparcie. Portugalscy fani słyszani są w tym momencie pewnie w całym Paryżu.

• 49. min.

Rzut wolny dla Portugalii. Ronaldo miał szansę strzelić swoją pierwszą bramkę z rzutu wolnego na mistrzostwach Europy, co mu się do tej pory jeszcze nigdy na Euro nie udało. Mocno i w mur, czyli tak jak do tego w ostatnich latach zdążył już przyzwyczaić.

• 47. min.

Ilsanker z dystansu i czubkiem palców piłkę do boku paruje Patricio. Postraszyli Austriacy!

Wracamy do gry. Zaczynamy drugie 45 minut!

• PRZERWA

Do przerwy na Parc des Princes w Paryżu bezbramkowy remis w pojedynku Portugalii z Austrią. Przeważają piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego, ale brakuje dobrego wykończenia.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy!

• 43. min.

Na trybunach tak samo ciekawie jak na boisku. Jest na czym oko zawiesić.

• 40. min.

Wydawało się, że kąt jest zbyt duży, by decydować się na bezpośrednie uderzenie, ale dla Alaby nie ma rzeczy niemożliwych. Austriak huknął potężnie, piłka zmierzała w kierunku dalszego słupka, a tam z linii bramkowej wybił ją Vieirinha. Cóż to była za bomba!

• 39. min.

Pepe fauluje Alabę pod linią końcową w pobliżu pola karnego. Żółta kartka dla Portugalczyka, dla Austriaków rzut wolny.

• 37. min.

Portugalczycy są dziś lepsi, dominują. Austriacy pierwszy i jedyny jak dotąd strzał w tym spotkaniu oddali w 3. minucie.

• 36. min.

Ronaldo strzela z woleja i... nieczysto trafią w piłkę. Almer broni bez najmniejszych problemów.

• 33. min.

Portugalczycy chcieli zaskoczyć niekonwencjonalnym rozegraniem rzutu wolnego. Udało im się, z tym że zaskoczyli bardziej samych siebie niż Austriaków. Rozegrali krótko, a Guerreiro podał szybko wprost pod nogi rywala. O co tu chodziło? Jaki był plan? To pozostanie tajemnicą Portugalczyków.

• 31. min.

Prodl blokuje piłkę przed Quaresmą. Portugalczyk nie może dobrać się do futbolówki, więc zaczyna ręką okładać po plecach rywala. Akcję przerywa sędzia, pokazuje Quaresmie żółtą kartkę i spokojnie tłumaczy, że gramy w piłkę nożną, a nie uprawiamy mieszane sztuki walki.

• 30. min.

Z minuty na minutę rośnie przewaga Portugalii.

• 28. min.

Krótko rozegrany przez Portugalczyków rzut rożny, górna piłka w pole karne do Naniego, a ten trafia po uderzeniu głową w słupek!

• 26. min.

Ronaldo faulowany w środkowej strefie przez Kleina. Austriaka przywołuje do siebie pan Rizzoli i ostrzega: "jeszcze jedno takie wejście, kolego, a wyciągnę niespodziankę z kieszonki". Klein uspokaja i zapewnia, że wszystko rozumie.

• 24. min.

Quaresma dośrodkowuje z rzutu rożnego. Koledzy patrzą na niego wymownie, bo żeby sięgnąć tej piłki, musieliby liczyć sobie co najmniej po trzy metry wzrostu.

• 21. min.

Ronaldo!!! Zagranie na jeden kontakt w narożniku pola karnego i Portugalczycy wchodzą jak w masło w szesnastkę Austriaków. Wypieszczone podanie na siódmy metr otrzymał Cristiano i uderzył obok bramki. Uniósł ręce ku niebu, zacisnął zęby, a potem uśmiechnął się w swoim stylu Portugalczyk. Ma jednak czego żałować.

• 18. min.

Statystycznie: W ostatnich trzynastu meczach na wielkich turniejach Austriacy ZAWSZE tracili bramkę. Istnieje zatem wysokie prawdopodobieństwo, że dzisiejsze spotkanie nie zakończy się bezbramkowym remisem - pod tym względem mecz Polski z Niemcami wciąż jest samotnym liderem.

• 15. min.

Arnautović przedzierał się lewą flanką. Czynił to cierpliwe, systematycznie, ale defensorzy z Portugalii też byli cierpliwi i systematyczni, więc ostatecznie futbolówkę Austriakowi zabrali.

• 13. min.

Intensywny początek w wykonaniu obu ekip. Ależ nam się szykuje mecz!

• 11. min.

Nani blisko bramki, ale kąt jest duży, więc Almer w uprzywilejowanej pozycji. Golkiper broni, a piłka zostaje wybita przed szesnastkę, tam dopada do niej Vieirinha, którego strzał z trudem paruje do boku austriacki bramkarz.

• 9. min.

Kontrowersyjna decyzja sędziego Rizzoli. Carvalho pod presją źle podaje piłkę, ale arbiter odgwizduje faul na Portugalczyku. Jak pokazują powtórki, w tej sytuacji przewinił raczej stoper Monaco, a nie rywal.

• 7. min.

Austriacy wywalczyli rzut wolny jakieś 40 metrów od bramki Patricio. Fuchs wrzuca w pole karne, ale wyjaśniają sytuację portugalscy stoperzy.

• 5. min.

Ruszył prawym skrzydłem Quaresma. Z łatwością minął dwóch rywali, podał do Naniego, a ten zacentrował w pole karne, gdzie zbyt mocno główkował Ronaldo.

• 3. min.

Łapią się za głowy Austriacy! Dogranie z prawej strony boiska w pole karne, tam urywa się stoperom Harnik i z najbliższej odległości uderzeniem głową nie trafia w bramkę!

• 2. min.

Mocny początek Portugalczyków. Szybko wywalczony rzut rożny, centra, Ronaldo strzela z woleja nad bramką.

• 21:01
  • 1. min.

Gramy!

• Za nami hymny, zaraz pierwszy gwizdek!

• Cristiano Ronaldo jeszcze nigdy nie strzelił bramki z rzutu wolnego na mistrzostwach świata lub Europy. Nie, żeby nie próbował, bo bezpośrednio ze stałych fragmentów gry uderzał na tej rangi turniejach 34 razy.

• Cristiano Ronaldo stanie się dzisiaj zawodnikiem z największą ilością występów w portugalskiej kadrze. Będzie to 128 mecz gwiazdora Realu Madryt w drużynie narodowej. Po spotkaniu z Islandią 1. miejsce dzielił z Luisem Figo, dziś stanie się samodzielnym liderem tego zestawienia.

• Wyjściowe jedenastki obu ekip:

Portugalia: Patricio - Guerreiro, Carvalho, Pepe, Vieirinha - Gomes, Moutinho, W. Carvalho, Quaresma - Ronaldo, Nani

Austria: Almer - Fuchs, Hinteregger, Prodl, Klein - Baumgartlinger, Ilsanker, Arnautović, Alaba, Harnik - Sabitzer