Euro 2016. Grali rywale Polaków. Ukraina pokonała Albanię. Sport.pl - To jest Twój LIVE

• piątek, 03 czerwca 2016
  • KONIEC

Ukraina zdała swój ostatni egzamin przed Euro i pewnie pokonała Albanię 3:1. W ofensywie imponowali, natomiast trzeba przyznać, że pozwolili Albańczykom na zbyt wiele pod swoją bramką. W ekipie naszych grupowych rywali szczególnie wyróżniał się Jewhen Konoplanka.

• 90. min. + 3

Koniec!

Sędzia doliczył trzy minuty. Albania miała jeszcze rzut rożny, ale stoperzy Ukraińców zdołali oddalić zagrożenie

• GOOOOOOL

87. min.

GOOOOL! UKRAINA DOBIJA RYWALI! Bramkę zdobył Konoplanka! Pomogła mu w tym niefrasobliwość u defensorów Albanii

• 84. min.

Albania utrzymuje się przy piłce, ale podają głównie wszerz boiska, więc nawet Ukraińcy ich specjalnie nie atakują. Tempo spotkania? Sparingowe...

• 79. min.

Ojojoj... Fatalnie wykonany został ten rzut wolny. Pjatow zacznie od bramki

• 77. min.

Stały fragment gry z dogodnej pozycji dla Albańczyków!

• 72. min.

Schodzi Andrij Jatmolenko, wchodzi Oleksandr Zinchenko, dla którego będzie to dopiero drugi występ w reprezentacji. 19-latek w debiucie zdobył bramkę w wygranym meczu z Rumunią 4:3. Warto się mu przyjrzeć...

• 69. min.

Kolejny atak Ukraińców i znowu Konoplanka! Zawodnik Sevilli zagrał wzdłuż pola karnego, ale przytomną interwencją popisał się Berisha.

• 64. min.

Konplanka! Skrzydłowy Ukraińców najpierw ładnie rozegrał akcję na jeden kontakt z Butkiem, a następnie posłał atomowy strzał! Piłka minimalnie ominęła bramkę Berishy.

Jedno jest pewne: Konoplanka i Jarmolenko są niezwykle groźnymi zawodnikami. Obaj są szybcy, świetnie wyszkoleni technicznie i potrafią uderzyć z dystansu! Pazdany i Cionki bójcie się!

• 58. min.

Kolejne ataki Albańczyków! Naszych grupowych rywali przed utratą bramki uratował jednak Pjatow! Albania przegrywa, ale nie wygląda źle na tle Ukraińców.

• 53. min.

Zagotowało się teraz pod bramką Pjatowa! Obrona Ukraińców pozwoliła rywalom na oddanie dwóch strzałów, ale pierwszy został zablokowany, a po drugim piłka powędrowała obok słupka.

• GOOOOOOL

49. min.

GOOOL! UKRAINA!! ANDRIJ JARMOLENKO!

Zozula strzelał głową, ale Berisha obronił to uderzenie, przy dobitce Jarmolenki był już jednak bezradny.

Ruszyła druga połowa!

• PRZERWA

Początek meczu zapowiadał niezwykle interesujące spotkanie. Dwie bramki padły szybko, ale później tempo spotkania spadło. Ukraina? Nie prezentuje się zbyt dobrze, ale pamiętajmy, że to ostatni sparing przed Euro. Z jednej strony zawodnicy walczą o pierwszy skład, a z drugiej? Nikt nie chce złapać kontuzji, więc też są momenty, kiedy piłkarze się oszczędzają.

Na pewno zawodzą ich największe gwiazdy jak Konoplanka i Jarmolenko, chociaż ten pierwszy nieco się przebudził pod koniec pierwszej połowy

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 40. min.

Konoplanka! Ależ huknął z dystansu! Skrzydłowy Sevilli strzelił świetnie, jednak jeszcze lepiej zachował się Berisha, który zdołał obronić to uderzenie

• 39. min.

Sadiku! Miał szanse na zdobycie drugiej bramki, ale dobrą interwencją popisał się Pjatow.

• 35. min.

Wreszcie przebudził się Konoplanka! Kolega klubowy Grzegorza Krychowiaka urwał się obrońcom na prawym skrzydle, ale jego wrzutka nie była zbyt dokładna..

• 32. min.

Ukraińcom brakuje weny. Granie długich piłek na Zozule, to nie najlepsza taktyka. Rośli stoperzy Albańczyków wygrywają z nim pojedynki główkowe.

• 29. min.

Sergii Sydorczuk spóźnił się z interwencją i otrzymał żółtą kartkę.

• 26. min.

Mijają kolejne minuty i to wciąż Albania naciska Ukraińców. Nawet Zozula zaczął wracać na własną połowę i stara się wspomóc partnerów. No, ale jemu waleczności odmówić nie można..

Pamiętacie?

Euro 2016. Skandal na Ukrainie! Roman Zozula uderzył sędziego [WIDEO]

Ukraińskim futbolem wstrząsnęła kolejna afera. W spotkaniu rewanżowym 1/2 finału Pucharu Ukrainy Dnipro Dniepropietrowsk przegrało 2:0 z Zorią Ługańsk, a reprezentant kraju Zozula nie wytrzymał ciśnienia i uderzył sędziego po ostatnim gwizdku sędziego.

• 21. min.

Ukraina została zepchnięta do głębokiej defensywy... Podopieczni Mychajła Fomenki nie mają pomysłu na grę. Konoplanka, Zozula i Jarmolenko są kompletnie odcięci od podań.

• 15. min.

Gol znacząco pobudził Albańczyków. Xhaka popisał się kilkoma ładnymi przerzutami. Środkowy obrońca FC Basel pokazał chirurgiczną precyzję przy tych podaniach.

• GOOOOOOL

13. min.

GOOOOL! CO ZA RIPOSTA ALBAŃCZYKÓW! Armando Sadiku otrzymał świetne prostopadłe podanie na wolne pole i precyzyjnym strzałem pokonał Pjatowa.

• GOOOOOOL

8. min.

GOOOL! UKRAINA! TARAS STEPANENKO! Napastnik Szachtara Donieck pokonał Berishę strzałem z najbliższej odległości.

• 4. min.

Na razie dużo walki w środku pola. Jedyne zagrożenie wystąpiło pod bramką Ukrainy, kiedy Albańczycy mieli rzut wolny z dogodnej pozycji. Chociaż 'zagrożenie" to słowo na wyrost. Piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką

• 1. min.

GRAMY!

Ukraina: Pjtatow- Fedecki,Garmasz, Chaczeridi, Konoplanka, Rakitsky, Szewczuk, Sydorczuk,Jarmolenko, Zozula

Albania: Berisha, Abrashi, Agolii, Cana, Hysaj, Kacem Lenjani, Marvaj, Roshi, Sadiku, Xhaka

• Euro 2016 rozpocznie się za tydzień. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się formie naszych grupowych rywali! Ukraina podejmie Albanię. Ale nie myślcie, że Albania to jakieś ogórki. Oni również awansowali na Euro. Mecz rozpocznie się o godz. 20:30!