• wtorek, 13 października 2015
  • KONIEC MECZU

90. min. + 4

Dziękujemy Wam za to, że byliście dzisiaj z nami. Dobranoc!

Za nami ostatni etap zmagań o Euro 2016. W dzisiejszych meczach nie obyło się bez niespodzianek. Reprezentacja Holandii przegrała z Czechami 2:3 i nie zagra nawet w barażach. Ich miejsce zajęli Turcy, którzy pokonali Islandię 1:0. W Grupie B, za Belgią i Walią uplasowała się reprezentacja Bośni i Hercegowiny. W decydującym starciu o baraże- Bośniacy, po dramatycznych okolicznościach, pokonali Cypryjczyków 3:2 . W Grupie H, Włosi umocnili się na prowadzeniu, pokonując Norwegów 2:1. Porażka Skandynawów spycha ich do baraży. Z drugiego miejsca w grupie awansowali Chorwaci, którzy pokonali Maltę 1:0.

• GOOOOOOL

86. min.

GOL!!! DLA WALII! GARETH BALE! Ten wynik nic nie zmienia w układzie tabeli, bo Belgowie prowadzą z Izraelem. Walia awansuje poleci do Francji, ale jako druga drużyna w Grupie B.

• GOOOOOOL

90. min.

GOOOL! TURCJA W BARAŻACH! PIĘKNA BRAMKA! Sencuk Inan zdobywa gola bezpośrednio z rzutu wolnego. "Turecki Xavi" zdobywa drugą bramkę w drugim meczu z rzędu.

• GOOOOOOL

83. min.

GOL! HOLANDIA ZDOBYŁA BRAMKĘ "KONTAKTOWĄ" ! Autorem trafienia jest Robin van Persie. To jego drugi gol, ale pierwszy był samobójczy.

• GOOOOOOL

78. min.

GOOOL! GOL DLA BELGII! Kevin De Bruyne! Piłkarz Chelsea Londyn zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Trzy dni temu również udałą mu się taka sztuka, w meczu przeciwko Andorze.

• GOOOOOOL

74. min.

GOOOL! Squadra Azzurra wyrównuje! Bramkę zdobył Alessandro Florenzi, a asystę zaliczył Sebastiano Giovinco. W tym momencie, Włosi wracają na pozycje lidera, a Norwegia trafia do baraży.

• GOOOOOOL

66. min.

GOOOL! Robin van Persie strzelcem gola! Ale samobójczego... Dramat Holendrów. Takiej katastrofalnej postawy gospodarzy chyba nikt się nie spodziewał. Spotkanie z Czechami symbolizuje całe eliminacje w wykonaniu podopiecznych D. Blinda.

• 60. min.

Godzina gry za nami, a reprezentacja Turcji wciąż nie zachwyca. Gospodarze oddali zaledwie dwa celne strzały w tym meczu. To nie przeszkadza jednak kibicom tureckim na świętowanie awansu. Chyba już nikt nie wierzy w awans reprezentacji Holandii? Turcja musiałaby przegrać, a reprezentacja Oranje strzelić teraz trzy gole Czechom.

• GOOOOOOL

50. min.

GOOOL! Aaron Ramsey! Pomocnik Arsenalu Londyn daje prowadzenie reprezentacji Walii. "Czarny koń" tych eliminacji, w tym momencie, staje się liderem grupy B.

• GOOOOOOL

56. min.

GOOOL! Bułgaria podwyższa prowadzenie. Dimitar Rangelov strzelcem bramki. Bułgaria walczy jedynie o godne pożegnanie się z eliminacjami. Wynik tego meczu nie ma znaczenia dla układu tabeli grupy H.

• 54. min.

Włosi mają zdecydowaną "optyczną" przewagę, ale wciąż przegrywają. Statystyki również na korzyść Italii. W sytuacjach podbramkowych 11 do 1. Ale co z tego, skoro wciąż prowadzą Skandynawowie?

• 49. min.

Wesley Sneijder zagrał dokładną prostopadłą piłkę do Robina van Persiego, ale napastnik Fenerbahce Stambuł miał kłopoty z opanowaniem piłki i poślizgnął się podczas oddawania strzału. Takie uderzenie nie miało prawo zaskoczyć Petra Cecha.

Zapraszamy na drugie połowy!

• 43. min.

Wirtualne tabele po pierwszych połowach.

6. Malta 2

• 43. min.

Czerwona kartka dla Czechów. Marek Suchy w pełni zasłużenie opuszcza boisko. Obrońca gości zatrzymał wślizgiem holenderskiego napastnika, gdy ten wychodził na "czystą" pozycję.

• 40. min.

Wirtualna tabela grupy A:

1.Czechy 22

• GOOOOOOL

35. min.

GOL! COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO! CZESI STRZELAJĄ DRUGIEGO GOLA. Josef Sural pakuje piłkę do siatki z najbliższej odległości. Kolejny raz zaspała defensywa gospodarzy. Van Dijk może czuć się winny. Już tylko cud może zapewnić Holendrom awans do baraży, a nawet on może nie wystarczyć...

• 25. min.

2. Włochy 21

• GOOOOOOL

23. min.

GOOL! Norwegia prowadzi! Alexander Tettey pokonał Gianluigiego Buffona. Stały fragment gry dla Norwegów- piłka dośrodkowana w pole karne Italii, Giorgio Chiellini wybija futbolówkę głową przed pole karne, a tam czekał Tettey, który, bez zastanowienia, uderzył z pierwszej piłki.

• GOOOOOOL

20. min.

GOOOL! DLA CZECHÓW! Pavel Kaderabek wbiegł w pole karne Holendrów i uderzył w krótki róg. Błąd w ustawieniu holenderskiej defensywy, ale golkiper nie miał nic do powiedzenia. W tym momencie Holandia jest za burtą.

• 14. min.

Kolejna akcja gości i kolejny raz strzelał Jaroslav Plasil. Gracz Girondins Bordeaux uderzył piłkę lewą nogą zewnętrzną częścią stopy, ale pewnie wyłapał ten strzał Jeroen Zoet.

• GOOOOOOL

13. min.

GOL! Goście obejmują prowadzenie i tym samym umacniają swoje miejsce w barażach. Vedad Ibisevic zdobywcą bramki. Fenomenalne uderzenie lewą nogą z pierwszej piłki- futbolówka poleciała niemal w okienko bramki Cypryjczyków.

• 10. min.

Stały fragment gry dla Czechów. Krótkie rozegranie, piłka trafia pod nogi Plasila, a ten huknął z około 30 metra. Piłka odbiła się rykoszetem od defensora reprezentacji Holandii i wypadła na aut. Pierwsze ostrzeżenie dla gospodarzy.

• Pierwsza minuta i już groźna sytuacja gospodarzy. El-Ghazi był w sytuacji sam na sam z Petrem Cechem, ale trafił wprost w nogi bramkarza reprezentacji Czech.

• GRAMY!

• Ostatni dzień zmagań o Euro 2016. Na placu boju pozostały trzy grupy: A, B i H. W grupie A wszystko jest niemal jasne, Awans bezpośredni uzyskały Islandia i Czechy. O miejsce premiujące do gry w barażach walczą Turcy i Holendrzy. Żeby reprezentacja Oranje awansowała do baraży, musi wygrać dziś z Czechami i liczyć, że Turcja przegra z Islandią. W grupie B, dwóch finalistów już znamy. Do Francji pojedzie Belgia i Walia. O baraże walczą aż trzy drużyny: Bośnia, Izrael i Cypr. Zmagania w Grupie H pozostawiają najwięcej znaków zapytania. Pewny awans mają Włosi. O drugie miejsce walczy reprezentacja Norwegii i Chorwacji.