El. Euro 2016. Rosja i Słowacja na Euro, Ukraina i Szwecja w barażach [ZAPIS RELACJI]

• poniedziałek, 12 października 2015
  • 90. min. + 4

Koniec spotkań. Ukraina przegrywa z Hiszpanią i zagra w barażach, podobnie jak i Słowenia (2-0 z Estonią). Awans zapewnili sobie Słowacy (4-2 z Luksemburgiem). W innych meczach:

Litwa 0-3 Anglia (Anglicy zdobyli komplet 30 punktów)

Estonia 0-1 Szwajcaria po samobóju Klavana w 94. minucie

Białoruś 0-0 Macedonia

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na jutrzejszą. Jutro z gry może odpaść Holandia.

• 89. min.

Rybałka uderza, ale De Gea znowu broni! Bohater meczu nawet jeśli ostatecznie zostanie pokonany.

• 88. min.

Już nic znaczącego nie powinno się zmienić w trwających obecnie meczach. Awansują Słowacy, w barażach zagra Ukraina. W grupie Anglików trzecie miejsce zajmie Słowenia i to ona powalczy w listopadzie o awans na Euro.

• 85. min.

Busquets zmienia Alcacera.

• 83. min.

Rybałka uderza sprzed pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• 80. min.

Hiszpanie sprytnie próbowali rozegrać rzut wolny przerzucając piłkę nad murem, ale... tam nikt na nią nie czekał. Pomysł ciekawy, ale wykonanie 0,5 / 10.

• 78. min.

Fiedecki z żółtą kartką po faulu na Albie.

• 76. min.

Tempo ewidentnie siadło w ostatnich minutach. Ukraińcy już bez większych nadziei chyba. A może potrzebują piłkarza, który jeszcze rozrusza ich grę?

• 65. min.

Drugi gol dla Luksemburga w kilka minut! Z karnego gola strzelił Gerson. Czy Słowacy mogą wypuścić prowadzenie z rąk? Ryzykowaliby swoim awansem!

• 66. min.

Kapitalna interwencja Fiedeckiego, który we własnym polu karnym "skasował" groźną kontrę Hiszpanii.

• 65. min.

Kolejna świetna akcja Ukraińców. Jarmołenko zagrywa piłkę tuż przed bramką, ale żaden z Ukraińców nie wpakował jej do bramki.

• 58. min.

Rotan uderza głową, ale De Gea fenomenalnie broni! Znowu!

• 55. min.

Kapitalna akcja Hiszpanii zakończyła się golem San Jose, ale sędzia jej nie uznał ze względu na poprzedzający ją faul. Niesamowita klepka Isco i Thiago.

• 53. min.

Isco chciał dośrodkowywać, ale wyszedł z tego strzał. Piatow zdołał jednak odbić piłkę.

• 51. min.

Jarmołenko uderza, ale obok bramki.

• 50. min.

Ciekawa statystyka: Fabregas wykonywał cztery rzuty karne w reprezentacji Hiszpanii. Nie strzelił ani jednego.

Ukraina zaczęła drugą połowę od uderzenia już w 14. sekundzie! Jednak Jarmołenko nie trafił w bramkę.

• 45. min. + 1

Przerwa. Ukraina przegrywa z Hiszpanią B, bo mistrzowie Europy grają w rezerwowym składzie. Prowadzą po golu debiutującego Mario Gaspara. Potem Cesc Fabregas - grający setny mecz w reprezentacji - nie wykorzystał rzutu karnego, obronił go Andrij Piatow. Ukraińcy bardzo groźnie atakują i nieraz zagrozili bramce De Gei. Zwycięstwo sprawi, że wzrosną ich szanse na awans z trzeciego miejsca. Inaczej zagrają w barażach.

Rotan uderza z wolnego, ale De Gea wypiąstkował piłkę. Świetna pierwsza połowa w wykonaniu tego bramkarza.

• 44. min.

Konoplianka szaleje na skrzydle i został sfaulowany przez Thiago Alcantarę, który ma już żółtą kartkę na koncie. Sędzia mógł mu pokazać drugą, ale wolał go oszczędzić.

• 40. min.

Mecz nieco się uspokoił. Czy Ukraińcy zdołają wrócić do gry jeszcze przed przerwą? Nie jest to wykluczone. Swoimi dryblingami czaruje Andrij Jarmołenko.

• 34. min.

Przed świetną okazją stanął teraz Nolito, ale Ukraińcy mieli trochę szczęścia. Żywy, otwarty mecz!

• 28. min.

Prowadzenie objęli również Anglicy, którzy w tej chwili mają 30 pkt. Z dystansu uderzył Ross Barkley, trafił w słupek, ale piłka odbiła się od pleców Arlauskisa i wpadła do bramki.

• 29. min.

Kolejna okazja dla Ukrainy! Azpilicueta ratuje Hiszpanię wybijając piłkę, De Gea mógłby jej nie sięgnąć.

• 27. min.

Ogromne zamieszanie po rzucie rożnym dla Ukrainy. De Gea wypiąstkował piłkę, Ukrainiec uderzył głową sprzed pola karnego, a De Gea był zasłaniany przez rywali. Ale Garmasz i tak strzelił ponad poprzeczką.

• 24. min.

Więcej złych wieści dla Ukrainy. Marek Hamsik sprawił, że Słowacy objęli prowadzenie z Luksemburgiem. W tej sytuacji jedyną drogą Ukraińców do Francji są baraże - chyba że wygrają z Hiszpanią i awansują z trzeciego miejsca.

• PILNE

24. min.

Piatow broni karnego Fabregasa! I pomyśleć, że to setny występ Fabregasa w kadrze!

• 23. min.

Rzut karny! Kuczer dostał żółtą kartkę po faulu na będącym dzisiaj kapitanem Fabregasie. Dramat Ukraińców.

• 23. min.

Ukraina potrzebuje w tej chwili do awansu dwóch goli. W pozostałych meczach - w tym Luksemburga ze Słowacją - jest po 0-0.

• 22. min.

Świetne dośrodkowanie Thiago Alcantary i debiutujący w kadrze Hiszpanii Mario Gaspar pokonuje Andrija Piatowa! Świetny debiut piłkarza Villarrealu.

• 18. min.

Ciekawe, czy Mourinho grał w "Assassin's Creed".

• 15. min.

Krawiec popędził lewym skrzydłem i uderzył, ale zatrzymał go De Gea. Po chwili lewą nogą uderzał Rotan, ale De Gea odbił tę piłkę instynktownie nogą! Fantastyczne parady.

• 13. min.

Oczywiście więcej piłki ma i przeważa Hiszpania, ale Ukraina nie jest "bezzębna" i potrafi zagrozić swojemu rywalowi grającemu w eksperymentalnym składzie.

• 9. min.

Isco przedarł się przez obronę Ukrainy i podał do Fabregasa, który uderzył tuż nad bramką, ale wywalczył rzut rożny.

• 7. min.

Dość niespodziewanie mecz w Kijowie z trybun ogląda Jose Mourinho, trener Chelsea. Po co? Być może zobaczyć na własne oczy, jak radzi sobie Andrij Jarmołenko, skrzydłowy Dynama Kijów.

• 3. min.

Ależ okazja Ukrainy! Krawiec ładnie wymanewrował obrońcą Hiszpanii, a Rotań musnął piłkę, ale zbyt słabo, by skierować ją do bramki.

• 1. min.

Zaczynamy!

• W grupie Anglików wszystko jest jasne. Oni i Szwajcarzy jadą na Euro. Słowenia zagra w barażach. Co prawda istnieją scenariusze w których Słowenia spada na czwarte miejsce, ale to czyste science fiction (wymagają porażki z San Marino kilkoma bramkami, itd.). Nierealne.

• W tej chwili Ukraina ma tyle samo punktów co Słowacja, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań, przez co musi osiągnąć z Hiszpanią lepszy wynik niż Słowacy z Luksemburgiem. Jeśli wygrają, ale jednak zajmą trzecie miejsce, mają spore szanse na bezpośredni awans jako najlepsza drużyna z trzeciego miejsca. W takim wypadku mogłaby ich wyprzedzić tylko Turcja (jeśli pokonałaby jutro Islandię, a Kazachstan Łotwę).

Ukraina - Hiszpania

• 90. min. + 3

Koniec! Rosja wygrała z Czarnogórą i jedzie na Euro 2016. Szwecja zagra w barażach. Na kolejne mecze zapraszamy o 20.45; w najciekawszym z nich Ukraińcy zagrają z Hiszpanią. Ukraina nadal ma szanse na awans.

• 87. min.

I jeszcze Czeryszew zmienił Dżagojewa.

• 85. min.

Dziuba - siedem goli w tych eliminacjach - zmieniony przez Smołowa. W Czarnogórze Vukcević zmieniony przez Boljevicia.

• 82. min.

Dobra okazja Kokorina, ale strzelił prosto w Mijatovicia.

• 79. min.

Ładnie wyglądała ta akcja Rosji, Kombarow dośrodkowywał z lewego skrzydła, ale Czarnogórcy zdołali wybić piłkę.

• 72. min.

W strzałach na bramkę jest aż 5-0 dla Rosji, co wiele mówi o tym spotkaniu.

• 67. min.

Zmiany. W Rosji schodzi Szatow, w jego miejsce wchodzi Mamajew. W Czarnogórze Marusić zmienił Rodicia.

• 67. min.

Szirokow uderza, ale Mijatović broni.

• 65. min.

Czarnogóra coraz groźniejsza, teraz miała dobrą okazję po rzucie rożnym. Jak to mogło nie wpaść?! Stefan Mugosa minimalnie chybia.

• 57. min.

Szirokow podawał do Kuzmina, ale obrońca Czarnogóy zdołał zatrzymać tę piłkę. Gdyby tego nie zrobił, moglibyśmy mieć powtórkę akcji, która przyniosła pierwszego gola.

• 54. min.

Marc Janko i Austria prowadzi już 2-0. Awansuje na Euro z 28 punktami na 30 możliwych! Będzie to prawdopodobnie drugi najlepszy wynik w tych eliminacjach - po Anglii, która jeśli wygra ostatni mecz, będzie miała komplet 30 pkt.

• 50. min.

Czarnogórcy nieco dłużej utrzymali się przy piłce na połowie Rosji, ale na niewiele się to zdało.

Początek drugiej połowy.

Zapraszamy za 15 minut.

I przerwa. Rosja grała przeciętnie, ale w kilka minut zdobyła dwie bramki, dzięki którym jest już niemal pewna awansu na Euro 2016. Musiałaby przegrać z Czarnogórą - która oddała tylko jeden niecelny strzał - by drugie miejsce zajęła Szwecja (prowadzi z Mołdawią). Austria prowadzi z Liechtensteinem 1-0.

• 45. min.

Minuta doliczona do pierwszej połowy. Rosjanie spokojnie wymieniają piłkę.

• 41. min.

Dziuba wychodzi sam na sam, ale świetną interwencją popisuje się Mijatović.

• 39. min.

Ten kibic już wie, że Rosja zagra na Euro.

• 39. min.

Bramkarz Czarnogóry zderzył się z Szatowem, a inny Rosjanin nie trafił do puszczonej przez Mijatovicia bramki. Obaj zawodnicy zwijają się teraz na murawie.

• GOOOOOOL

37. min.

Kokorin w lewy róg bramkarza, a bramkarz rzucił się w prawy. Rosjanie prowadzą 2-0 i tylko katastrofa mogłaby zabrać im awans na Euro.

• 36. min.

Rzut karny dla Rosji i żółta kartka dla Rodicia, który faulował Kombarowa.

• 33. min.

Świetnie podanie Denisowa, a Kuzmin wygrał walkę bark w bark z rywalem i czubkiem buta trącił piłkę, która poleciała do bramki obok bezradnego bramkarza.

• GOOOOOOL

33. min.

Oleg Kuzmin i Rosja prowadzi 1-0!

• 26. min.

W tej chwili Rosja i Szwecja mają po 18 pkt, ale to Rosja zajmuje drugie miejsce - dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. By sytuacja się zmieniła, Rosjanie muszą stracić gola z Czarnogórą. Nadal jest 0-0.

• 22. min.

Bardzo ładna akcja Rosji i prostopadłe podanie Dżagojewa do Kokorina, ale ten uderzył obok bramki z dość ostrego kąta.

• 17. min.

Nic aktualnie się nie dzieje. Rosjanie wymieniają spokojnie piłkę, ale brakuje strzałów.

• 13. min.

Jak na razie 2-1 dla Rosji w strzałach. W celnych 1-0.

• 11. min.

Pierwsza i od razu kapitalna okazja Czarnogóry, ale Mandić uderzył nad poprzeczką!

• 7. min.

Rosjanie od początku przeważają. Teraz uderzał Dżagojew, ale tym strzałem nie miał prawa zaskoczyć czarnogórskiego bramkarza.

• 3. min.

Kibice zaprezentowali bardzo efektowne oprawy. Kolejno: Rosjanie, Austriacy i Szwedzi

• 1. min.

Zaczęli! Rosjanie oddali pierwszy strzał już w 30. sekundzie, ale Szirokow uderzył tuż obok prawego słupka bramki Mijatovicia.

• Skład Czarnogóry: Mijatović; Saveljich, Savić, Simić, Balić; Vukcevic, Kascelan; Rodic, Nikolic, Mandic; Beciraj

• Skład Rosji: Akinfiejew, Kuzmin, Ignaszewicz, A. Bierezucki, Denisow, Dzagojew, Szirokow, Szatow, Kombarow, Kokorin, Dziuba

• Warto przypomnieć, że pierwszy mecz pomiędzy Czarnogórą a Rosją przerwano i przyznano walkower Rosjanom. Już w 10. sekundzie w stronę bramkarza Igora Akinfiejewa poleciała raca. Mecz przerwano na ponad pół godziny. Piłkarze wrócili na boisko, ale rozegrali tylko 20 minut. Doszło do awantury pomiędzy piłkarzami - kibice nadal rzucali przedmiotami na murawę - i sędzia zdecydował o przerwaniu spotkania. O walkowerze zadecydowała UEFA.

• O 18 gra tylko grupa F. Pewna awansu Austria podejmie u siebie Liechtenstein. Ten mecz jest bez wpływu na końcową tabelę. Ważne są starcia Rosji z Czarnogórą oraz Szwecji z Mołdawią. Rosjanie zajmują drugie miejsce premiowane awansem i utrzymają je, jeśli co najmniej zremisują. Jeśli przegrają a Szwecja pokona ostatnią w tabeli Mołdawię, to Skandynawowie pojadą na Euro. Gorsza drużyna zagra w barażach.

• Zapraszamy na relację z przedostatniego dnia eliminacji Euro 2016. Dzisiaj bilety do Francji zapewnią sobie Rosjanie albo Szwedzi w grupie F i Ukraińcy albo Słowacy w grupie C.