To by było na tyle w relacji, za chwilę w Sport.pl pojawią się teksty podsumowujące czwartkowe spotkania eliminacyjne.

Long ucieka z kontrą, Hummels zatrzymuje go faulem. Żółta kartka. Ten Irlandczyk się, raczej, podniesie.

• 85. min.

Ostatnia zmiana w reprezentacji Niemiec. Volland za Gundogana.

• 83. min.

Kiepsko to wygląda dla Irlandii. Czy gospodarze będą kończyć w osłabieniu? Brady leży na ziemi i nie wygląda, jakby miał wrócić dzisiaj do gry. To byłby trzeci uraz, a trener O'Neill wykorzystał już komplet zmian...

• 82. min.

Kolejna dobra interwencja Randolpha. Teraz wyciągnął się i złapał piłkę uderzoną po ziemi przez Gundogana.

• 81. min.

Boateng z dystansu, bramkarz świetnie się rzuca i paruje piłkę na rzut rożny!

• 78. min.

Co zrobił Mueller! Sytuacja jak rzut karny, ale uderzył obok bramki!

• 77. min.

Druga zmiana w reprezentacji Niemiec. Bellarabi za Gintera.

• 76. min.
  • 73. min.

Sytuacja Polaków mocno się w tym momencie komplikuje... Pozostaje im wygrać z Irlandią w niedzielę, jeżeli dzisiejsze spotkania zakończą się właśnie takimi wynikami.

• 70. min.

Przejęcie piłki na własnej połowie i wycofanie do bramkarza, który natychmiast wykopuje z całych sił - czyli do Longa, który przed chwilą wszedł na boisku i puścił się pędem, Zaskoczeni trzej niemieccy obrońcy za nim nie nadążyli. Irlandczyk dopadł do piłki, wpadł w pole karne i uderzył obok Neuera.

• GOOOOOOL

70. min.

1:0! Long!

• 69. min.

Ostatnia zmiana, bo drugi uraz w reprezentacji Irlandii. Meyler za Warda.

• 68. min.

Niezła próba, ale nie dość, że piłka w ostatniej chwili wybita, to Reus był na spalonym.

• 65. min.

Druga zmiana Irlandczyków. Long za Murphy'ego.

• 64. min.

Potężna bomba Hoolahana, ale piłka znacząco minęła słupek bramki Neuera.

• 61. min.

Już tylko pół godziny do końca meczu, w Dublinie nadal bezbramkowo.

• 58. min.

Bardzo ładna akcja Irlandczyków, ale oni też nie mogą na razie wcelować w bramkę.

• 56. min.

A Szkoci prowadzą z Polakami...

• 54. min.

Reus znakomicie dorzucił piłkę w pole karne Schuerrlemu, ale ten uderzył z pierwszej piłki wysoko nad bramką.

• 51. min.

Hector zgubił obuwie w starciu z rywalem.

• 48. min.

A tak doszło do urazu Goetzego i zniesienia Givena:

Ruszyła druga połowa.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 1

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 45. min.

Tymczasem, Szkoci wyrównali w meczu z Polakami tuż przed przerwą...

• 43. min.

Bramkarz West Hamu Darren Randolph zastąpił Shaya Givena.

• 42. min.

No i tyle Givena widzieli. Irlandzki bramkarz pada na murawę i raczej już się z niej nie podniesie. Rozgrzewa się rezerwowy golkiper.

• 40. min.

Zawalili irlandzcy obrońcy, Ozil dostał doskonałe podanie po ziemi z prawej strony pola karnego od Muellera, niepilnowany nabiegł na piłkę i uderzył tuż obok słupka.

• 38. min.

W bramce Irlandii dobrze radzi sobie Shay Given - od tego sezonu bramkarz Stoke, za pół roku skończy 40 lat.

• 35. min.

Goetze opuścił przed chwilą boisko i już na murawę nie wróci. Zastępuje go Schuerrle, ale to nie jest raczej poważna kontuzja.

• 34. min.

Richard Keogh występuje dzisiaj w takiej gustownej opasce:

• 31. min.

Goetze drybluje na skrzydle. Pomocnik Bayernu wywalczył jednak tylko aut. Niemcy też nie potrafią na razie skruszyć obrony przeciwników.

• 28. min.

Irlandczycy przeszli do ataku. Niemcy powstrzymują ich jednak w bardzo bezpiecznej odległości od bramki.

• 25. min.

Mesut Ozil tuż przed meczem:

• 22. min.

Chwila spokojniejszej, wolniejszej gry. Połowa pierwszej części gry za nami.

• 19. min.

Gol ze spalonego! Dlatego bramka nie zostaje uznana. Uderzenie z lewej strony, będący na spalonym Ozil próbuje kopnąć, ale chyba nawet nie trafia w piłkę i zmylony bramkarz musi wyjmować ją z siatki. Ale nic się nie stało, gol słusznie nie został uznany.

• 18. min.

Zdecydowanie za wysoko podniesiona noga, Ginter kopnięty w twarz przez Waltersa! Ma niebywałe szczęście, że nie dostaje kartki.

• 16. min.

Trener Martin O'Neill szuka rozwiązań:

• 14. min.

Bardzo ładna akcja gości, świetne przepuszczenie piłki, ale dość niepilnowany Gundogan daje sobie zablokować strzał.

• 12. min.

Próba dogrania prostopadłej piłki w pole karne do Muellera, obrońca dobrze blokuje futbolówkę na linii pola karnego.

• 9. min.

Niemcy nadal mają fazę na kornery. Ale wrzutki nie wychodzą im dzisiaj najlepiej.

• 6. min.

Irlandczycy od początku grają dość odważnie, choć ostatnie minuty to przede wszystkim rzuty rożne w wykonaniu gości.

• 3. min.

Irlandczycy pewnie nie będą zadowoleni, gdy się dowiedzą, że Polska już prowadzi po golu Lewandowskiego!

• 2. min.

Irlandczycy wierzą.

• 1. min.

Zaczęli.

• Różnicująca ciekawostka: w podstawowym składzie reprezentacji Niemiec jest trzech piłkarzy, którzy nie mają medali mistrzostw świata. Z kolei w Irlandii jest dwóch zawodników, którzy w tym sezonie nie występowali jeszcze w meczach ligowych.

• Naszą relację (a także najświeższe wiadomości i inne relacje) śledzić możecie w darmowej aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Irlandia ma dwa punkty mniej od Polski i jest naszym rywalem w walce o awans na mistrzostwa Europy. Dlatego wszyscy liczący na (w miarę bezpieczny) awans biało-czerwonych powinni dzisiaj kibicować Niemcom. Jak będzie? Przekonamy się już wkrótce!