El. Euro 2012. Remis Anglii, zwycięstwo Portugalii [WYNIKI]

W sobotę rozegrano dziewięć kolejnych meczów eliminacji do Euro 2012. Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli Portugalczycy, którzy pokonali 1:0 Norwegię. W innym, bardzo ciekawym spotkaniu Anglia zremisowała 2:2 ze Szwajcarią, ale utrzymała prowadzenie w grupie G, bo Czarnogóra nie zdołała pokonać Bułgarii. Zobacz wszystkie wyniki sobotnich spotkań.

Skład:
Eduardo - J. Pereira (73. Sílvio), Bruno Alves, Pepe, F. Coentrao - Raul Meireles, J. Moutinho, C. Martins (69. R. Micael) - Nani (86. Silvestre Varela), Cristiano Ronaldo, Hélder Postiga
Norwegia
Bramki:

Kartki:

Skład:
R. Jarstein - T. Hogli, V. Demidov, B. Hangeland, J. Riise - B. Riise, C. Grindheim (83. M. Henriksen), E. Huseklepp (75. D. Braaten), H. Hauger, M. Gamst Pedersen - J. Carew (60. M. Abdellaoue)
Grupa B:

Rosja - Armenia 3:1

Po 25 minutach Armenia sensacyjnie prowadziła (gola strzelił Marcos Pizzelli), ale potem do pracy wziął się Roman Pawliuczenko i trzykrotnie pokonał bramkarza rywali (w 26., 59. i 73. minucie).

Słowacja - Andora 1:0

Słowacja długo męczyła się z Andorą, ale dzięki bramce Karhana w 63. minucie pokonała najsłabszą drużynę w grupie B i zrównała się punktami z drugą w tabeli Rosją - obie drużyny mają po 13 punktów.

Macedonia - Irlandia 0:2

Dzięki temu zwycięstwu Irlandia, z trzynastoma punktami na koncie (dorobek identyczny jak Rosja i Słowacja), jest liderem grupy B.

Grupa F

Łotwa - Izrael 1:2

Izrael pokonał na wyjeździe Łotwę 2:1 i zrównał się punktami w tabeli grupy F z Chorwacją. Obie drużyny mają po 13 punktów, ale Chorwaci rozegrali o jeden mecz mniej.

Grecja - Malta 3:1

Najsłabsza w grupie Malta zdołała strzelić Grecji gola, ale mistrzowie Europy z 2004 roku trafili do siatki rywali trzy razy i utrzymali prowadzenie w tabeli.

Grupa G

Anglia - Szwajcaria 2:2

Anglia zremisowała ze Szwajcarią na Wembley 2:2. Wynik ten nie zadowala nikogo, bo Szwajcaria zminimalizowała swoje szanse na zajęcie drugiego, premiowanego grą w barażach miejsca, a Anglia nie zdołała odskoczyć drugiej w tabeli Czarnogórze.

Czarnogóra - Bułgaria 1:1

Czarnogóra nie wykorzystała znakomitej szansy na wyprzedzenie w tabeli Anglii i tylko zremisowała 1:1 na własnym boisku z Bułgarią. Gola na wagę remisu dla Bułgarii strzelił w 66. minucie Popow.

Grupa H

Islandia - Dania 0:2

Piłkarze grający na co dzień w Holandii - rezerwowy Lasse Schone (NEC Nijmegen) i Christian Eriksen (Ajax Amsterdam) - zapewnili Duńczykom zwycięstwo w Reykjaviku. Ten drugi zdobył pierwszego gola w drużynie narodowej, wykorzystując dokładne podanie Dennisa Rommedahla, który też większość kariery spędził w Eredivisie.

Gospodarze dwukrotnie byli bliscy zdobycia honorowej bramki, ale Thomas Soerensen nie dał się zaskoczyć Eidurowi Gudjohnsenowi i Heidarowi Helgusonowi.

Portugalia - Norwegia 1:0

Bardzo ważne zwycięstwo Portugalczyków, którzy wskoczyli dzięki niemu na pozycję lidera tabeli, spychając z niej właśnie Norwegię. Gola na wagę trzech punktów w 53. minucie zdobył Helder Postiga. Po pięciu kolejkach Portugalia, Norwegia i Dania mają po dziesięć punktów i wciąż nie wiadomo, kto pojedzie na Euro 2012.