10 milionów zgłoszeń po bilety na Euro 2012

O północy z czwartku na piątek minął proces składania aplikacji na zakup biletów na mecze piłkarskich mistrzostw Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie. Jak dowiedział się RMF FM, zgłoszeń było ponad 10 milionów.
Losowanie biletów odbędzie się za dwa tygodnie. Kto ma największe szanse by zdobyć upragnione wejściówki?

Wszystko zależy od kategorii biletu i miasta, w którym chcemy oglądać spotkanie. Np. we Wrocławiu rozegrane zostaną 3 mecze grupowe, które będzie mogło obejrzeć 120 tysięcy osób. Chętnych na bilety tylko w tym mieście jest ponad milion osób - informuje RMF.

Największe szanse na wylosowanie wejściówek mają osoby, które zdecydowały się podążać za swoją reprezentacją, a także ci, którzy wierzą, że Polska dojdzie do finału mistrzostw.

- Jeżeli ktoś jest optymistą i uzna, że polska drużyna rozegra sześć meczów i taką złożył aplikację, więc jeśli zostanie wylosowany, to na sześć meczów - mówi Adam Olkowicz z PZPN. Jeśli reprezentacja Franciszka Smudy odpadnie np. w półfinale pieniądze za bilety na mecz finałowy zostaną zwrócone.

Podobnie będzie w przypadku nagłych wypadków losowych. Kibice będą mogli oddać UEFA wejściówki. Te wezmą udział w dodatkowym losowaniu.

Upłynął termin aplikowania o bilety Euro 2012  ?