Estonia pokonała Urugwaj w meczu towarzyskim

Niespodzianka w Tallinie! Reprezentacja Estonii pokonała w sparingu 2:0 czwartą drużynę świata - Urugwaj. Mecz odbył się w trudnych warunkach, przy padającym śniegu i mocno zmrożonym boisku.

Pierwszą bramkę dla Estonii zdobył w 60 minucie wprowadzony po przerwie Konstantin Vassiljev. Strzałem zza pola karnego pokonał Juana CAstillo. Drugiego gola pięć minut później zdobył po rzucie rożnym Vjatseslav Zahoki. Na zmarzniętym boisku w Tallinie Urugwajczycy nie radzili sobie, nie byli w stanie przedrzeć się pod bramkę Estonii. W ostatnim rankingu FIFA Estonia została sklasyfikowana na 82. miejscu, Urugwaj był siódmy.

Dla Estończyków mecz z Urugwajem był przetarciem przed wtorkowym meczem eliminacji mistrzostw Europy z Serbią. W tabeli grupy C z sześcioma punktami w czterech meczach zajmują trzecią lokatę. Serbowie są na piątym miejscu z czterema punktami.

Urugwajczycy to czwarta drużyna świata. W meczu o brązowy medal ostatnich mistrzostw świata, które odbyły się w RPA, przegrali 2:3 z Niemcami. Tyle samo przegrali w półfinale z Holandią.