Nowa panorama stadionu. Zobacz z bliska szklany dach

Narodowe Centrum Sportu udostępniło marcową panoramę 360 stopni z budowy Stadionu Narodowego. Widać na niej między innymi montaż elementów szklanego dachu.
Zdjęcia do panoramy zostały wykonane 18 marca. Nad trybuną zachodnią trwał wtedy montaż szklanego pierścienia okalającego stały dach stadionu. Z bliska można przyjrzeć się montażowi poszczególnych szklanych elementów.

Na panoramie widać też ostatnie przygotowania do montażu membrany z włókna szklanego pokrytego teflonem, czyli stałego poszycia dachu stadionu. Natomiast na poziomie płyty boiska trwa montaż konstrukcji garażu membrany. Garaż docelowo będzie się znajdował na iglicy i w jego wnętrzu będzie schowana złożona membrana dachu ruchomego. Na iglicy montowana jest obecnie konstrukcja niezbędna do zamontowania m.in. czterech telebimów. Wszystkie to można obejrzeć za pomocą panoram wykonanych z kilku punktów stadionu.

Najlepszy chyba widok rozpościera się ze specjalnego podwyższenia na wysokości dachu stadionu. Z tymczasowej platformy, która służy pracownikom wysokościowym jako droga dojścia na dach widać stadion jak na dłoni. Doskonale widać tutaj tzw. łuki membrany - czyli elementy "drugorzędnej konstrukcji stalowej". Elementy te są wykonane z rur i wygięte w kształt łuku, na których zostanie rozpięta membrana. Wygięte łuki nadadzą powierzchni dachu pofałdowany kształt.

Tradycyjnie już można tez obejrzeć stadion z zewnątrz, przede wszystkim montaż biało-czerwonej elewacji areny Euro 2012.Autor panoramy: Marcin Szukała, Narodowe Centrum Sportu

Zobacz panoramę na stronie www.stadionnarodowy.org.pl

Zobacz jak rośnie Stadion Narodowy