Sport.pl

Euro 2012. Bilety oficjalnie do kupienia

Oficjalnie ruszyła sprzedaż biletów na Euro 2012. Od godziny 16 na stronie internetowej UEFA teoretycznie można dokonywać zamówień na wybrane mecze, po wcześniejszej rejestracji. W praktyce jednak wejście na portal biletowy w polskiej wersji jest prawie niemożliwe, gdyż oczekiwanie na ładowanie strony ciągnie się w nieskończoność. Inne wersje językowe działają sprawniej
Zarówno przed jak i po godzinie 16 były spore problemy z zalogowaniem się na stronie. Gdy ktoś chce założyć sobie konto, musi przygotować się na wiele godzin czekania, zanim załaduje się formularz. Po północy dało się na utworzone konto zalogować, ale trwało to kolejne pół godziny.

- Strona zrobiła nam psikusa - potwierdzał przed godziną 16 w rozmowie ze stacją TVN rzecznik prasowy Euro 2012 Polska Juliusz Głuski. - To jakieś lekkie zapychanie systemu. To nie nasza wina. Serwery są w Szwajcarii. Po prostu są przeciążone. Można to zrozumieć, jest duże zainteresowanie - tłumaczył awarię.

Wcześniej media informowały, że zapisy na sprzedaż rozpoczną się 1 marca tuż po północy.

Inne wersje językowe działają zdecydowanie lepiej - np. francuska ładuje się bez żadnych problemów, a proces zamawiania wejściówek odbywa się płynnie i sprawnie.

Dotychczas zarejestrowało się 591 161 osób ze 161 krajów, tj. więcej niż w całym procesie poprzednich ME w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku.

Podczas uroczystości w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Platini wręczył bilety pierwszemu zwycięzcy loterii promocyjnej. Okazał się nim mieszkaniec Tarczyna Paweł Michalczak. Szef UEFA połączył się z kolejnym triumfatorem loterii Ewą Lewczuk, która otrzyma cztery karty wstępu na mecz otwarcia.

Ile za bilety?

Najprościej napisać, że ceny zaczynają się od 30 a kończą aż na 600 euro. Rodzajów biletów jest wiele. Przypominamy - można je zamówić tylko przez www.uefa.com. I tylko do 31 marca 2011 r. Aby zdobyć bilet na mecz trzeba tam złożyć aplikację. Pierwszym krokiem była rejestracja w Portalu Biletowym UEFA. Teraz jeszcze konieczne jest wypełnienie Formularza Biletowego.

Przy ustalaniu cen brano - jak zapewnia UEFA - możliwości finansowe mieszkańców krajów-gospodarzy. Najtańsze bilety będą o 50 proc. tańsze od tych na Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii. Bilety trzeciej kategorii na mecz finałowy będą kosztować tylko 50 euro. Czytaj więcej o cenach »Wszystkie odpowiedzi na pytania o bilety - znajdziesz na Sport.pl »


Więcej o: