Sport.pl

Euro 2012. Jak kupić bilety na mistrzostwa. Na początek - aplikacja...

Kończy się faza sprzedaży biletów na Euro 2012. Zgłoszenia można składać do 31 marca na stronie UEFA.com. Zainteresowanie biletami było do tej pory ogromne. Zapoznaj się z odpowiedziami na najważniejsze pytania dotyczące sprzedaży biletów na Euro 2012.
Zostań trenerem w Ekstraklasie i Wygraj Ligę »

Masz inne pytania? Coś pozostaje niejasne? Pisz na adres Konrad.Mazur@Agora.pl », lub spytaj się na FACEBOOK-u »

Jak kupić bilet na mecze Euro 2012? Aby zdobyć bilety na turniej, trzeba złożyć aplikację na stronie www.uefa.com. Pierwszy krok to rejestracja w Portalu Biletowym UEFA. Jeżeli już to zrobiłeś/aś należy jedynie wypełnić Formularz Biletowy.

Kiedy rozpocznie się sprzedaż biletów? Sprzedaż biletów na Euro 2012 startuje 1 marca 2011 r. Koniec: 31 marca 2011 r. Wyłącznie za pośrednictwem strony www.uefa.com. UWAGA: Wnioski o bilety wysłane po 31 marca 2011 r. nie będą brane pod uwagę. Jeśli liczba złożonych aplikacji będzie większa, niż ilość dostępnych biletów, odbędzie się losowanie. Złożenie wniosku na początku czy na końcu miesiąca nie ma wpływu na przebieg losowania. Wszyscy chętni będą mieli takie same szanse na bilety w loterii.

Kto nie może kupić biletu? Osoby niepełnoletnie.

Jakie są dostępne rodzaje biletów? Dla kibiców stworzonych zostało pięć pakietów wejściówek:

1. Individual Match Tickets - pakiet pozwala na stworzenie własnej kombinacji meczów.

2. Follow My Team Group - pakiet daje miejsce na trybunach w czasie wszystkich trzech meczów grupowych reprezentacji (z kraju pochodzenia lub zamieszkania kibica).

3. Follow My Team Tournament - do pakietu powyżej dołożone zostają bilety na mecze pucharowe, aż do finału (jeśli drużyna w nim zagra).

4. Venue Series Group - tu wybieramy ulubiony stadion. I oglądamy wszystkie mecze tam rozgrywane w grupie.

5. Venue Series Knockout Stage - wszystkie mecze fazy pucharowej na wybranym stadionie.* * dotyczy obiektów w Warszawie, Doniecku i Kijowie

O jaką liczbę biletów można się starać? Zależy od rodzaju "pakietów":

1. Można występować maksymalnie o cztery bilety z pakietu Individual Match Tickets (dla siebie oraz do trzech gości - także dzieci, osoby niepełnoletnie). UWAGA: Można starać się wyłącznie o bilety w jednej kategorii cenowej na dany mecz. Nie można zamawiać biletów na dwa mecze odbywające się tego samego dnia.

2. Follow My Team Group i Follow My Team Tournament - podobnie. Można starać się o bilety jednej drużyny maksymalnie dla czterech osób (dla siebie oraz do trzech gości). W zależności od pakietu albo tylko w grupie, albo także w fazie pucharowej.

3. Venue Series Group i Knockout Stage - można próbować zdobyć bilety na jeden wybrany stadion maksymalnie dla czterech osób (dla siebie oraz trzech gości). W zależności od pakietu tylko na mecze grupowe, lub także na mecze pucharowe. W tym drugim przypadku dotyczy oczywiście znów tylko Warszawy, Doniecka i Kijowa.

Czy mogę jednocześnie aplikować o bilety z dwóch pakietów: Follow My Team i Follow My Team Tournament? Nie. Jeśli złożone zamówienie dotyczy pakietu Follow My Team Group, można jeszcze już w ramach Individual Match Tickets starać się o mecze od ćwierćfinału do finału (spotkania nr 25 - 31). UWAGA: Jeśli ktoś złoży aplikację o pakiet Follow My Team Group, będzie miał jeszcze możliwość ubiegania się o pakiet Venue Series Knockout Stage. I odwrotnie.

Czy będą bilety grupowe - dla zorganizowanych np. wycieczek? Nie, maksymalnie można zamówić cztery bilety w pakietach. Celem UEFA jest umożliwienie obejrzenia meczów Euro 2012 jak największej liczbie różnych osób.

Czy oprócz ceny za bilety są jeszcze jakieś inne koszty? Tak. Do biletów dołączona jest opłata administracyjna:

1) Za Individual Match Tickets i Venue Series (mieszkańcy Polski i Ukrainy) - 10 euro. I nie podlegają zwrotom, bo to m.in. koszt wysyłki.

2) Follow My Team - 10 proc. wartości zamówienia (kilka biletów).

Czy mogę zwiększyć swoje szansę na otrzymanie biletów? Tak! Zgadzając się na ewentualne otrzymanie biletów w innej kategorii cenowej, zwiększamy swoje szanse na wylosowanie biletów

Jakie są zasady losowania biletów?

Jeżeli liczba zgłoszeń przekroczy liczbę biletów do rozdania, zostanie przeprowadzona loteria:

Loteria będzie prowadzona DLA KAŻDEGO MECZU i każdej kategorii z osobna. Jeśli bilety będą wciąż dostępne w innej kategorii, loteria przydzieli je także tym Aplikującym, którzy wykazali gotowość zakupu biletów w innej kategorii cenowej. Ponieważ przydział biletów będzie przeprowadzony dla każdego meczu z osobna, możliwe jest, że zamówienie będzie wylosowane w całości, częściowo lub wcale. Oznacza to, że mogą Wam nie zostać przydzielone żadne bilety, lub otrzymacie możliwość zrealizowania zamówienia częściowo, lub w całości. Jeśli jednak Wasze zamówienie zostanie wylosowane częściowo lub w całości, zawsze przyznana będzie pełna liczba biletów, jaką zamówicie na dany mecz! Oznacza to, że nie otrzymacie mniej biletów na dany mecz, niż zaznaczył Pan w Formularzu Biletowym.

Kiedy trzeba zapłacić za bilety? Za Individual Match Tickets oraz za pakiet Venue Series - od razu, gdy bilety zostaną przydzielone, czyli po loterii przeprowadzonej w kwietniu 2011 r. UWAGA: Opłata za pakiet Follow My Team zostanie pobrana tylko w przypadku, gdy wybrana reprezentacja zakwalifikuje się do Euro 2012. Zapłacić więc trzeba będzie dopiero po losowaniu turnieju w grudniu 2011 r.

Jak zapłacić za bilety? Sposób płatności określamy już w Formularzu Biletowym. Mieszkańcy Polski i Ukrainy będą mogli zapłacić przelewem lub kartą kredytową.

Czy bilety są imienne? System biletowy gromadzi dane osobowe aplikującego o bilet (imię, nazwisko, adres), w celu zidentyfikowania posiadaczy biletów.

Czy muszę kupić wszystkie bilety, o które aplikowałam(em)? Po zakończeniu fazy składania wniosków (31 marca) nie będzie można dokonać żadnych zmian w Portalu Biletowym. Jeżeli w drodze loterii wybrane zostanie nasze zamówienie, będziemy musieli zapłacić za wszystkie zamówione bilety.

W jakiej walucie można zapłacić za bilety? Mieszkańcy Polski będą mogli płacić w euro lub złotówkach, a mieszkańcy Ukrainy w euro lub w hrywnach. Wszyscy pozostali kibice będą mogli płacić tylko w euro.

W jaki sposób dostarczone zostaną bilety? Około czterech do sześciu tygodni przed turniejem Euro 2012 bilety zostaną dostarczone na adres wysyłki opisany w Formularzu Biletowym lub inny na adres wskazany przez osobę aplikującą na Portalu Biletowym. UWAGA: Bilety na mecze fazy pucharowej dostępne w ramach pakietu Follow My Team Tournament będą dostępne tylko w Punktach Odbioru Biletów usytuowanych w pobliżu danych stadionów.

Czy mogę odsprzedać lub podarować komuś bilet? Zgodnie z regulaminem UEFA jeden bilet zachowujemy dla siebie, a pozostałe oddajemy swoim gościom w cenie nie wyższej niż wartość nominalna wejściówek oraz naliczane koszty administracyjne. Nikt ich nie może dalej przekazać, oddać, czy odsprzedać. UWAGA: Po raz pierwszy w historii otrzyma się możliwość odsprzedania biletu na stronie www.UEFA.com

Czy będą dostępne bilety dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim? Na każdym z ośmiu stadionów UEFA będą dostępne miejsca przeznaczone wyłącznie dla kibiców na wózkach, oraz dla osób z uszkodzeniami wzroku lub słuchu.

Czy określone grupy kibiców mogą liczyć na bilety zniżkowe? Nie ma biletów zniżkowych dla określonych grup osób. Osobom niepełnosprawnym, którym powiedzie się podczas loterii, przyznane zostaną bilety w 3 kategorii cenowej. Oprócz tego, przekazany zostanie także bezpłatny bilet dla osoby towarzyszącej.

Czy aby wejść na stadion muszę mieć przy sobie dowód tożsamości? Tak.

Czy płatności za bilet można dokonywać w ratach? Nie.

Czy będę mógł zachować swój bilet po meczu jako pamiątkę? Oczywiście.

Czy osoba aplikująca o 4 bilety musi wprowadzić 3 osoby towarzyszące? Czy osoby te mogą wejść na stadion niezależnie od osoby aplikującej o bilety? Bilety dla aplikującego (1 + 3 dla gości) są biletami spersonalizowanymi. Oznacza to, że miejsca wyznaczone dla tych osób będą znajdować się obok siebie. Nie trzeba jednak wybierać się na mecz całą paczką. Aplikujący we wniosku podaje podstawowe dane swoich gości. Jeżeli sam aplikujący nie wybiera się na mecz, jego goście dostaną się na stadion po okazaniu dokumentów tożsamości

Dzieci w jakim wieku mogą uczestniczyć w meczu? Nie ma minimalnego wieku od którego dzieci mogą brać udział w meczu. Należy jednak pamiętać, że wejście na stadion jest dozwolone tylko po okazaniu ważnego biletu dla każdej osoby, niezależnie od wieku.

Czy przewiduje się zniżki dla dzieci? UEFA nie oferuje biletów po obniżonych cenach dla wybranych grup osób. W związku z tym, nie ma zniżek biletowych dla dzieci.

Czy mogę wykorzystać wylosowane bilety w celach komercyjnych? Np. jako nagrodę w konkursie? Nie. Możliwość komercyjnego wykorzystywania biletów została przyznana wyłącznie oficjalnym sponsorom Euro 2012.

W poniedziałek o godzinie 12:40 w TOK FM rozmowa z Adamem Olkowiczem, dyrektorem turnieju Euro 2012 w Polsce - w szczegółach opowie o zbliżającej się sprzedaży biletów na turniej.

Wszystko o Euro 2012 w specjalnym dziale Sport.pl »


Więcej o: