Włoskie media: Lippi będzie zarabiał 7.5 mln euro

?La Gazetta Dello Sport? kontynuuje informować o tym, jak bliski podpisania kontraktu z Ukraińską Federacją Piłki Nożnej jest Marcello Lippi. Na stanowisku selekcjonera reprezentacji naszych wschodnich sąsiadów wg włoskich mediów były trener Juventusu miałby zarabiać 7.5 mln euro, do tego doszłyby premie za dobre rezultaty.
Hryhoryj Surkis wbrew doniesieniom z Włoch nadal obstaje przy tym, że nie kontaktował się z Lippim, a obecny trener Jurij Kałytwyncew jest bliski podpisania pełnowartościowego kontraktu z kadrą.

Na Półwyspie Apenińskim wszyscy jednak uważają objęcie reprezentacji Ukrainy przez Lippiego jako fakt dokonany i dalej rozpisują się na ten temat.

"La Stampa" pisze nawet o tym, że asystentem Włocha w kadrze ma być obecny kapitan Ukraińców i Dynama Kijów Andrij Szewczenko, który ma ponoć zakończyć karierę pod koniec tego sezonu. Biorąc pod uwagę to, że rok później Ukraina weźmie udział w Euro 2012, którego jest też współorganizatorem, jest to mało prawdopodobne. Ukrainiec nie chce komentować sytuacji z Lippim, ale już nie raz podkreślał, że karierę zakończy dopiero po Euro 2012.

Obecnie Szewczenko jest kontuzjowany, ponieważ odnowiła mu się kontuzja pleców, z którą "Szewa" walczy od lat.

Włosi pewni: Lippi trenerem Ukrainy. Surkis zaprzecza ?