Piłka nożna. UEFA nie da Polsce milionów na walkę z korupcją

- Daliśmy już po 7,5 miliona euro każdej federacji do walki z tym problemem - powiedział Michel Platini o walce z korupcją. Przynajmniej według agencji Reutersa, bo UEFA zdementowała tę informację. - To nieporozumienie - usłyszeliśmy w w biurze prasowym UEFA.
Śledź eliminacje i przygotowania do Euro 2012 na FACEBOOK-u » Prezydent UEFA Michel Platini podczas dwudniowej wizycie w Sofii przestrzegł piłkarzy, by nie dali się wciągnąć w ustawianie wyników spotkań.

- Piłkarze powinni wiedzieć, że nie będą mogli już grać w piłkę, jeśli złapiemy ich na gorącym uczynku - ostrzegał Francuz. - Mówię im: grajcie w pokera, idźcie do kasyna, grajcie w inne gry, ale nie próbujcie ustawiać meczów - dodał.

Miliony na walkę w korupcją?

Platini podkreślił, że UEFA mocno wspiera walkę z korupcją.

- Nie jestem policjantem ani sędzią, który walczy z mafią. Wiem jednak, że musimy bronić piłki nożnej. Ni możemy skazać osoby, która zgodziła się ustawić mecz. To nie nasza funkcja. Ale naciskamy, by rozwiązywać ten problem - stwierdził Platini.

- Daliśmy już po 7,5 miliona euro każdej federacji do walki z tym problemem, i mogę powiedzieć, że między 2012 a 2016 rokiem otrzymają po kolejne 9,5 miliona - oświadczył Platini. Tak przynajmniej jego słowa zapisał korespondent Reutersa.

UEFA: To nieporozumienie

- To nieporozumienie - usłyszeliśmy w biurze prasowym UEFA. - Pan Platini nie wypowiedział takich słów. W tłumaczenie wkradł się błąd i prawdopodobnie został powielony przez dziennikarza Reutersa. Platini mówił o pomocowym programie UEFA "Hattrick", że w jego ramach przekażemy 7,5 mln euro, ale nie dla każdej federacji w Europie, tylko w sumie - sprostowano w biurze UEFA.

Słabi rywale i słabe stadiony, czyli jak miliony uciekają PZPN »