Piłka nożna. Capello: Jeżeli Rooney nie odzyska formy, nie powołam go

Trener reprezentacji Anglii Fabio Capello oznajmił, że Wayne Rooney nie ma pewnego miejsca w kadrze. Aby dostać powołanie, musi wrócić do dobrej dyspozycji sportowej. Selekcjoner dodał też, że po Euro 2012 rezygnuje z pracy trenera.
Napastnik Manchesteru United zmaga się obecnie z kontuzją kostki, ale jego dyspozycja w ostatnich miesiącach nie jest zadowalająca. Rooney zapowiedział odejście z Old Trafford, ale kilka dni później złożył podpis pod nowym kontraktem wiążącym go z Manchesterem United na kolejne pięć lat. Nie gwarantuje mu to jednak występów w kadrze drużyny narodowej.

- Jeżeli będzie w formie, powołam go. W przeciwnym wypadku nie - oświadczył selekcjoner Anglików Fabio Capello w wywiadzie dla RAI. - O resztę spraw proszę pytać Alexa Fergusona - uprzedził kolejne pytania.

- Mamy świetną młodzież. Zarówno zespół U-21, który zakwalifikował się do Mistrzostw Europy, jak i piłkarzy grających w kadrze U-19 - przyznał Capello. Kilku zawodników z tych reprezentacji ma zostać sprawdzonych podczas najbliższych meczów towarzyskich dorosłej kadry - w listopadzie z Francją i w lutym z nieznanym jeszcze przeciwnikiem. Capello dodał, że w tych sparingach chce dać szansę "pojawiającym się talentom". - Zamierzam dokonać kilku eksperymentów w trakcie dwóch najbliższych meczów - oznajmił.

Fabio Capello zdradził też, że Euro 2012, które odbędzie się na boiskach Polski i Ukrainy, będzie ostatnią imprezą, w której będzie pełnił funkcję trenera. - Po Euro definitywnie odchodzę - zaznaczył.

- Niestety mam już swoje lata, nie mam więcej czasu. To będzie moje ostatnie doświadczenie na trenerskiej ławce - zakończył Capello.

Zła wiadomość dla Jerzego Dudka»