Euro 2012. UEFA wskazała gospodarzy meczów

Podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA w Mińsku zatwierdziła oficjalny program meczów podczas Euro 2012. Mecze zostaną rozegrane między 8 czerwca a 1 lipca. Ćwierćfinały w Polsce zostaną rozegrane w Warszawie i w Gdańsku. Polska swoje mecze grupowe zagra w stolicy i we Wrocławiu.
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas »

W Polsce trzy mecze grupowe odbędą się na stadionach we Wrocławiu i Poznaniu. W Gdańsku zostaną rozegrane trzy mecze grupowe i ćwierćfinał. Warszawa będzie gościć trzy mecze w grupie, ćwierćfinał i półfinał. To właśnie w stolicy Polacy zagrają swój pierwszy mecz, który będzie meczem otwarcia całego turnieju i drugi mecz grupowy. Trzeci mecz biało-czerwoni zagrają we Wrocławiu.

O stadionach na Euro 2012 czytaj tutaj »

Po trzy mecze grupowe będą rozegrane również w każdym z miast ukraińskich - Kijowie, Lwowie, Doniecku i Charkowie. Dodatkowo Donieck będzie gościł ćwierćfinał i półfinał, a Kijów ćwierćfinał i finał. Ukraińcy pierwszy mecz grupowy zagrają w Kijowie, a dwa kolejne w Doniecku.

Miecze pierwszych dwóch kolejek rundy grupowej będą rozgrywane o 18. i 20.45. Ostatnie mecze w grupach wyznaczono na 20.45. Losowanie grup odbędzie się 2 grudnia 2011 r.

Brak ćwierćfinału dla Poznania to nie niespodzianka, bo nawet specjalnie nie starał się o ćwierćfinał. Uznał, że skoro wcześniej wstępnie ustalono, iż mecz taki otrzyma Gdańsk, to musi tak zostać - czytamy w serwisie Lecha na Sport.pl »

Na tych stadionach rozegra się Euro 2012 w Polsce - kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii
Poznań bez ćwierćfinału Euro 2012 »