El. Euro 2012 - De Jong wyrzucony ze składu Holandii

Szkoleniowiec reprezentacji Holandii Bert van Maarwijk usunął Nigela De Jonga ze składu kadry na najbliższe mecze eliminacji Mistrzostw Europy. Powodem jest brutalny faul, jakiego pomocnik dopuścił się na Hatemie Ben Arfie w meczu Premier League.
O wykreśleniu piłkarza Manchesteru City ze składu poinformowała oficjalnie holenderska federacja piłkarska. - Poinformowałem już o tym całą resztę reprezentacji i powiedziałem im, że nie widziałem żadnej innej możliwości - powiedział selekcjoner. - W najbliższej przyszłości przedyskutuje tę kwestię z Nigelem, ale teraz musimy się skupić na dwóch najbliższych meczach - dodał.

Po dwóch kolejkach grupy E Holandia jest na drugim miejscu w swojej grupie, z kompletem zwycięstw, jednak z gorszym bilansem bramkowym niż Szwecja. Ósmego października "Oranje" zagrają na wyjeździe z Mołdawią, a cztery dni później podejmą u siebie drużynę "Trzech Koron" hicie tej grupy.

Przypomnijmy, że piłkarz Newcastle Hatem Ben Arfa nie zagra nawet przez pół roku po brutalnym faulu Holendra. Francuz ma złamane dwie kości - piszczelową i strzałkową. De Jong próbując odebrać piłkę szarżującemu Francuzowi, brutalnie wszedł w jego nogi "nożycami" i powalił go na ziemię. Co ciekawe sędzia Martin Atkinson nie odgwizdał w tej sytuacji faulu.

De Jong połamał Ben Arfie Nogę - "On potrzebuje psychiatry" »