El. Euro 2012. Jose Mourinho tymczasowym trenerem reprezentacji Portugalii?

Działacze Portugalskiego Związku Piłki Nożnej dyskutują nad możliwością powołania na funkcję tymczasowego selekcjonera reprezentacji Portugalii Jose Mourinho. Trener Realu miałby przejąć obowiązki szkoleniowca kadry przynajmniej na dwa mecze - czytamy w gazecie La Record.
Po fatalnym starcie w eliminacjach do Euro 2012 z pracą w roli selekcjonera reprezentacji Portugalii pożegnał się Carlos Quieroz. Remis z Cyprem oraz porażka z Norwegią rozsierdziły działaczy portugalskiej federacji piłkarskiej - ludzie odpowiedzialni za portugalski futbol, natychmiast zwolnili byłego asystenta Alexa Fergusona i teraz w trybie awaryjnym muszą szukać kandydatów na stanowisko selekcjonera kadry.

Sternicy związku widzieliby w tej roli Paulo Bento, byłego piłkarza reprezentacji Portugalii. Kolejnym kandydatem jest... Jose Mourinho. Jeżeli trener Realu Madryt zgodziłby się choćby przez kilka meczów poprowadzić drużynę narodową, sprawa rozwiązałaby się natychmiastowo. Działacze bowiem liczą, że mimo intensywnej pracy w Madrycie, Mourinho zgodzi się wyprowadzić z dołka reprezentację Portugalii, prowadząc ją w kolejnych dwóch meczach przeciwko Islandii i Danii.

"Nie potrafię obwiniać piłkarzy" - mówi Guardiola  ?