Eliminacje Euro 2012. Słowacy wywożą z Moskwy trzy punkty

Rosja jest bez wątpienia zszokowana wynikiem reprezentacji narodowej, która u siebie przegrała ze Słowacją 0:1. Słowacja objęła tym samym prowadzenie w grupie B i chociaż to właśnie nasi południowi sąsiedzi, a nie Rosjanie brali udział w MŚ w RPA, to gospodarze byli faworytem spotkania w Moskwie.
Zwycięską bramkę dla Słowaków w meczu z Rosjamani zdobył w 27. minucie Miroslav Stoch. I chociaż Dick Advocat posłał do boju wszystkie możliwe siły w drugiej połowie z Bilaletdinowem i Pawluczenko na czele, to gospodarzom nie udało się nawet wyrównać.

Rosjanie zwłaszcza w drugiej połowie mieli sporą przewagę, chociaż kilku stuprocentowych okazji nie wykorzystali już w pierwszych 45 minutach meczu - na szczęście dla Słowaków świetnie dysponowany tego dnia był bramkarz Legii Warszawa - Jan Mucha.

W pierwszym meczu w eliminacjach w piątek Rosjanie na wyjeździe pokonali Andorę 2:0, a Słowacja w Bratysławie Macedonię po bramce Holosko w doliczonym czasie gry. Tym samym Słowacja objęła prowadzenie w grupie B z kompletem punktów, a Rosja już na początku eliminacji nieco skomplikowała sobie sytuację.