Euro 2012: Prezydent Ukrainy chce pomóc Rosji przygotować igrzyska. Media zdziwione

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zadeklarował pomoc Rosji w przygotowaniach do igrzysk Olimpijskich, które w 2014 roku mają się odbyć w Soczi. Według niego gospodarze mogą wykorzystać ukraińskie doświadczenia związane z organizacją Euro 2012. - To dziwna deklaracja, skoro Ukraina sama z trudem radzi sobie z przygotowaniami - komentuje poczytna gazeta ?Dieło?.
- Ukraina jest gotowa wziąć udział w przygotowaniach do olimpiady w Soczi - zadeklarował prezydent Wiktor Janukowycz podczas VII ukraińsko - rosyjskiego forum ekonomicznego. - My już zakończyliśmy przygotowywanie otoczki prawnej do Euro 2012 i możemy się podzielić naszym doświadczeniem w tym zakresie.

Słowa te wywołały spore zdziwienie wśród ukraińskich komentatorów, którzy pytali jak konkretnie miałaby wyglądać ta współpraca?

Gazeta "Dieło" nie bez ironii wskazuje, że Ukraina sama ledwo sobie radzi z przygotowaniami i jest bliska utraty praw organizatora. Przypomina też słowa Michela Platiniego, który nie wykluczył takiego scenariusza.

Serwis poświęcony Euro 2012 na Sport.pl »