Sport.pl

Euro 2012. Luis Fernandez chce awansować z Izraelem do finałów

Nowy trener reprezentacji Izraela Luis Fernandez, chce sprostać wyzwaniu jakim jest wprowadzenie piłkarzy z tego kraju po raz pierwszy w historii do finałów mistrzostw Europy. - Od czterdziestu lat Izrael nie grał na dużej międzynarodowej imprezie. Czas to zmienić - zapowiada nowy selekcjoner.
Luis Fernandez trenował między innymi Paris St Germain, Betis Sevilla i Espanyol Barcelona. Reprezentację Izraela objął oficjalnie na dwa tygodnie przed towarzyskim spotkaniem z Urugwajem 26 maja w Montevideo.

- Znam Izrael bardzo dobrze, bo prowadziłem Beitar Jerozolima, jeden z najważniejszych klubów w lidze. Jestem związany z tym krajem z różnych powodów. - powiedział Fernandez w rozmowie z agencją AFP. - Po raz pierwszy w karierze staję przed takim wyzwaniem - dodał.

- Chcę zakwalifikować się na Euro 2012. Poziom izraelskiej piłki nieustannie się podnosi. Od czterdziestu lat Izrael nie grał na dużej międzynarodowej imprezie. Czas to zmienić - zapowiada nowy selekcjoner.

- Jesteśmy w grupie F z dwoma naturalnymi faworytami, Chorwacją i Grecją. Jest też Irlandia, ale myślę, że mamy swoje szanse. Będę oglądał piłkarzy i starał się poprawić grę zespołu. Mamy wielu mocnych zawodników - ocenił Fernandez.

Gospodarzami finałów Euro 2012 będą Polska i Ukraina.

Przygotuj się na mundial, śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku »


Więcej o: