Polska U-21 przegrała z Holandią

Młodzieżowa reprezentacja Polski w szóstym meczu w eliminacjach MME przegrała z Holandią. Do przerwy Polacy zaskakująco prowadzili z gospodarzami 1:0. Ale w drugiej połowie dali sobie strzelić trzy gole.

W październiku Polacy przegrali z Holendrami 0:4. Nie wykorzystali w tym meczu rzutu karnego. Ale w rewanżu, mimo przewagi gospodarzy już w 22. minucie gola zdobył pomocnik GKS Bełchatów Mateusz Cetnarski.

Holendrzy wyrównali już w 55. minucie. Po rzucie wolnym tuż sprzed pola karnego wykonywanym przez De Jonga w zamieszaniu podbramkowym do piłki dopadł Biseswar i z bliska wepchnął piłkę do siatki obok bezradnego Wojciecha Szczęsnego.

W 70. minucie było już 2:1 po kolejnym golu Biseswara, a po kilku minutach podwyższył De Jong, który z łatwością pędząc na bramkę, minął Błażeja Augustyna. Polacy zmniejszyli przegraną dzięki golowi Kiełba, ale nie udało się im zremisować.

Polacy zajmują trzecie miejsce w grupie 4. Awans do fazy play off eliminacji MME wywalczą zwycięzcy dziesięciu grup i cztery zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. W ten sposób czternaście drużyn utworzy siedem par, których zwycięzcy zakwalifikują się do turnieju finałowego w Danii w 2011 roku.