Sport.pl

"Canarinhos" we Wrocławiu?

PRZEGLĄD PRASY - Władze Wrocławia zapowiadają, że na otwarcie stadionu na Maślicach w 2011 roku, chcą sprowadzić pięciokrotnych mistrzów świata - reprezentację Brazylii. - czytamy w "Przeglądzie Sportowym"
Kadra trenuje w Portugalii »

- Wymarzyłem sobie wielki mecz. Taką uroczystość musi uświetnić przeciwnik z najwyższej światowej klasy. Wierzę, że uda się nam do tego czasu dogadać z Brazylijczykami (...) - marzył kilka tygodni temu prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Dziś, sprowadzenie Brazylijczyków nie jest prostą sprawą. Trzeba to załatwiać już kilka lat wcześniej. Właśnie dlatego podwładni Dutkiewicza już dziś zwrócili się do firmy Andrzeja Placzyńskiego z prośbą o doprowadzenie do takiego spotkania.

- O sprowadzeniu Brazylii marzymy od zawsze. Wiemy, że nie będzie to tanie przedsięwzięcie, ale gotowi jesteśmy ponieść praktycznie każdy wydatek. Przecież ze sprzedaży biletów i praw do transmisji telewizyjnych uzyskamy pieniądze na pokrycie kosztów. Gdyby nawet nie udało nam się zbilansować kosztów z przychodami, nic nie szkodzi. Chcemy stworzyć widowisko, które będzie wspaniałą promocją Wrocławia (...) - mówi dyrektor departamentu spraw społecznych Urzędu Miejskiego Michał Janicki.

Polska reprezentacja nie grała z tak mocnym rywalem na swoim terenie od pięciu lat, gdy w listopadzie 2003 roku, pokonała w Warszawie Włochów.

Lato odmawia Beenhakkerowi - czytaj tutaj »