Ligue 1. Po co PSG Grzegorz Krychowiak? Bo jest najlepszy!

W pomocy mistrza Francji panuje spora konkurencja, więc niektórzy zastanawiają się, po co ściągano do Paryża jeszcze Grzegorza Krychowiaka. Odpowiedź jest prosta: bo reprezentant Polski może się okazać niezbędny w walce o wyższe cele
Niemal wszystkie letnie transfery PSG mają doskonały sens - Hatem Ben Arfa i Thomas Meunier przychodzą, podczas gdy Zlatan Ibrahimović i Gregory van der Wiel odchodzą. Ale po co mistrzom Francji Grzegorz Krychowiak, skoro w pomocy karty rozdają już Blaise Matuidi, Thiago Motta, Javier Pastore, Marco Verratti i Adrien Rabiot?

Po pierwsze, nic dziwnego, że zastępujący Laurenta Blanca szkoleniowiec Sevilli Unai Emery chciał mieć w zespole swoją gwiazdę. Zwłaszcza że reprezentant Polski zgarniał w zeszłym sezonie ligowym najlepsze oceny w klubie (np. na WhoScored.com - 7,23 - które pokusiło się właśnie o wyjaśnienie zalet Krychowiaka i jego transferu do Paryża).

Krychowiak odciąży obronę

Nikt w pomocy PSG nie czyta gry tak dobrze, jak Krychowiak. Polak zaliczał w ubiegłym sezonie niebywałe 4,5 przechwytu na mecz - nikt w pięciu czołowych ligach Europy nie miał więcej. Najlepszy wynik w PSG? Rabiot - 1,9 przechwytu. Do tej pory w Paryżu tę robotę musieli odwalać obrońcy. Być może Emery chce zdjąć z nich ten ciężar. Żaden pomocnik w Europie nie przejmie tego obowiązku lepiej od Krychowiaka.

Krychowiak pomoże zmienić formację

Blanc ustalił w PSG formację 4-3-3, ale Emery zechce najpewniej zmienić ją na 4-2-3-1, które 44-letni szkoleniowiec zastosował w 34 z 38 meczach Sevilli w zeszłym sezonie. Przy takim ustawieniu, Polak wydaje się paryżanom niezbędny. Thiago Motta czy Matuidi nie zdołaliby równie dobrze wykonywać zadań łączenia formacji. 30-letni Motta nie jest już wystarczająco mobilny. Matuidi musiałby zrezygnować ze wspierania napastników. Verrati wydaje się za to idealnym partnerem dla Krychowiaka. Będą mogli idealnie się uzupełniać, przy czym Polak dużo agresywniej walczy o piłkę od Włocha (2,9 wślizgu na mecz w ciągu dwóch lat spędzonych w Hiszpanii).

Krychowiak pomoże wygrać Ligę Mistrzów?

Krychowiak ma też niezbędne doświadczenie z Ligi Mistrzów i Ligi Europy, i chociaż wydaje się PSG zupełnie zbędny do zdobycia kolejnego mistrzostwa Francji, to pomoże pomóc klubowi w końcu zawojować LM. A przynajmniej przejść ćwierćfinał rozgrywek - paryżanie odpadali na tym etapie cztery razy z rzędu. Właśnie dlatego Polak może okazać się najważniejszym transferem PSG tego lata.Dla kogo oni grają. Graziano Pelle i Viktoria Varga [ZOBACZ]