Euro 2016. Paul Breitner krytykuje poziom turnieju. "Jest tak źle jak na Euro 2004"

- Poziom Euro 2016 jest tak niski, jak tego w 2004 roku w Portugalii - stwierdził Paul Breitner. Niemiec jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, wygrał mistrzostwo świata i Europy, grał m.in. w Bayernie Monachium czy Realu Madryt.
- Dzieje się tak, gdyż UEFA podąża śladem FIFA i patrzy przede wszystkim na pieniądze. To najgorszy format mistrzostw - stwierdził Breitner w rozmowie z "Servus TV".

Josef Hickersberger, były piłkarz i trener reprezentacji Austrii również nie jest zadowolony ze zmian. - Meczów jest za dużo, mistrzostwa są za długie. Fakt, że Portugalia jest w półfinale bez zwycięstwa w 90 minutach świadczy o poziomie Euro. Jestem przekonany, że format zostanie zmieniony.

Inne zdanie ma dyrektor turnieju Martin Kallen. Jego zdaniem powiększenie Euro z 16 do 24 drużyn ma same pozytywne skutki. - Ludzie nie wiedzieli, czy nowy format będzie dobry, ale zadziałał. Mamy dwa zespoły, które zaszły dalej, niż ktokolwiek mógł się tego spodziewać - stwierdził Kallen wskazując na Walię (gra o finał z Portugalią) oraz Islandię (odpadła w ćwierćfinale z Francją).

Na turnieju zadebiutowały takie reprezentacje jak Irlandia Północna, Albania czy Słowacja. Ten sam format będzie używany podczas Euro 2020 i jak dodał Kallen, być może również w kolejnych edycjach mistrzostw Europy.Euro 2016. Zachodny do tablicy: Gareth Bale kontra Cristiano Ronaldo w półfinale


Polscy piłkarze w czołówkach statystyk po 48 spotkaniach