Euro 2016. Błaszczykowski zostanie w Borussii? "Ma nasz szacunek, ale dopiero podejmiemy decyzję"

Jakub Błaszczykowski ma za sobą słaby sezon we włoskiej Fiorentinie. Reprezentant Polski trafił do Włoch na wypożyczenie po tym, jak Thomas Tuchel nie widział dla niego miejsca w drużynie Borussii Dortmund. Teraz reprezentant Polski wraca do Dortmundu, ale czy zostanie w BVB na dłużej?


Jakub Błaszczykowski był jednym z najlepszych piłkarzy reprezentacji Polski podczas Euro 2016. Na francuskim turnieju strzelił dwa gole i miał jedną asystę. W dobrej grze nie przeszkodził mu brak regularnych występów we włoskiej Fiorentinie. Nie załamał go też fakt, że przed sezonem Thomas Tuchel, nowy trener Borussii nie widział dla niego miejsca w drużynie. Błaszczykowski po raz kolejny nie odpuścił. Po świetnych mistrzostwach Europy wraca do Niemiec, ale nie wiadomo na jak długo.

- Kuba zrobił dla Borussii Dortmund bardzo wiele i cieszy się naszym najwyższym szacunkiem. W tym roku skończy 31 lat, więc stać go na grę na wysokim poziomie. Aktualnie przebywa na wakacjach, ale jego powrocie usiądziemy do rozmów i podejmiemy decyzję - stwierdził Hans-Joachim Watzke, prezydent Borussii.

Błaszczykowski jest piłkarzem dortmundzkiego klubu od 2007 roku. W barwach BVB strzelił 32 gole w 253 meczach i miał 52 asysty. We Florencji występował przez ostatni rok. Zagrał w 20 meczach, zdobył dwie bramki i zaliczył cztery asysty.

Dla kogo oni grają. Graziano Pelle i Viktoria Varga [ZOBACZ]
Euro 2016. Zachodny do tablicy: Gareth Bale kontra Cristiano Ronaldo w półfinale


Czy Błaszczykowski powinien zostać w Borussii?