Polska nie zagra już na Euro 2016. "PZPN: Wracamy do Francji!" to kolejne oszustwo na FB

Na Facebooku rozprzestrzenia się fałszywy post zatytułowany "PZPN: Wracamy do Francji! Błędy UEFA pozwolą nam dokończyć zadanie?". Wystarczy chwilę pomyśleć, by w niego nie kliknąć i nie nabrać się na kolejny z cyberprzekrętów


Treść, w którą klikać pod żadnym pozorem nie należy, widzicie na zdjęciu powyżej. Wystarczy przez moment się zastanowić i spojrzeć na adres, z którego rewelacyjna wiadomość została udostępniona - czy sztosinternet.pl brzmi jak najlepsze źródło informacji (o kadrze Nawałki)?

Inna sprawa, że jeżeli wiadomość brzmi za dobrze, aby mogła być prawdziwa, to tak najprawdopodobniej jest. Lepiej w nic podobnego nie kliknąć, by nie przysporzyć sobie kłopotów. To zresztą nie pierwsza taka próba wyłudzenia na FB, więc niektórzy pewnie nauczyli się już je rozpoznawać. A co złego może się wydarzyć?

Raz, że złośliwa aplikacja będzie dalej udostępniać się z waszego konta i próbować nabierać w ten sposób waszych znajomych, którzy również w chwili słabości mogą poddać się płonnej nadziei na powrót reprezentacji Polski na Euro 2016 po przegranym ćwierćfinale...

...a dwa, że zostaniecie namówieni do instalacji YouTube'a (z prawdziwym YouTube'em niemającego nic wspólnego), którego fałszywa wersja będzie próbować wyłudzać od was cenne hasła i loginy. Bardzo możliwe, że zostaniecie też poproszeni o wysłanie SMS-a za 30 zł, po którym rzekomo dostaniecie dostęp do szczegółów materiału.

Bez względu na to, gdzie stał bramkarz Portugalczyków, żadnych powtórek i drugich szans nie będzie. Portugalia zagra w półfinale mistrzostw Europy z Walią w środę o godz. 21.00. Relacja w Sport.pl - to jest Twój LIVE!

Wybierz z nami MissTrybun Euro 2016! [GŁOSUJ]