Euro 2016. Cristiano Ronaldo po meczu z Polską: To silny zespół

1 : 1
(3 : 5)
Informacje
Euro 2016 - Ćwierćfinały
Czwartek 30.06.2016 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
1 Dogr
2 Dogr
Karne
Wynik
Polska
1
0
0
0
3
1
Portugalia
1
0
0
0
5
1
Składy i szczegóły
Polska
Bramki: Lewandowski (2.) Kartki: Jędrzejczyk, Glik, Kapustka - żółta Skład: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński (98. Jodłowiec), Grosicki (82. Kapustka) - Milik, Lewandowski
Portugalia
Bramki: Sanches (33.) Kartki: A.Silva, W.Carvalho - żółta Skład: Patricio - Cedric, Fonte, Pepe, Eliseu - W.Carvalho (96. Danilo) - Mario (80. Quaresma), Sanches, A.Silva (73. Moutinho) - Nani, Ronaldo
- Byliśmy od Polaków lepsi, stworzyliśmy więcej sytuacji- powiedział po meczu z Polską (1:1) napastnik reprezentacji Portugalii Cristiano Ronaldo, który jednak powiedział kilka komplementów o polskich piłkarzach.
Portugalia awansowała do półfinału Euro 2016 dopiero po konkursie rzutów karnych. - To było bardzo ważne zwycięstwo, dobrze walczyliśmy. W półfinale wszystko jest możliwe - powiedział Cristiano Ronaldo, cytowany przez dziennik "A Bola".

Napastnik Realu Madryt skomplementował też Polskę. - Polacy dobrze grali, to silny zespół. Grają intensywnie, wysoko, są doświadczeni - powiedział Ronaldo, który przecież po pierwszym meczu grupowym - z Islandią (1:1) - stwierdził, że rywale prezentują małą mentalność i przez to za wiele na mistrzostwach nie ugrają.

- Ale byliśmy od Polaków lepsi, stworzyliśmy więcej sytuacji i wygraliśmy zasłużenie. Rzuty karne to loteria, ale dobrze je wykonywaliśmy. Gratuluję moim kolegom, trenerowi i jego sztabowi. Teraz trzeba przeanalizować następnego rywala, zrobimy to dobrze i damy z siebie wszystko w półfinale - zakończył Ronaldo.

ZOBACZ TEŻ: książki o gwiazdach futbolu, wybitnych trenerach i porywającym świecie piłki nożnej >>

Dramat reprezentacji Polski, ale jesteśmy z nich dumni! Łzy na boisku [ZDJĘCIA]