Euro 2016. Polska - Portugalia. Czy dziennikarze "L'Equipe" uważnie oglądali mecz? Bardzo niska ocena dla Błaszczykowskiego

Reprezentacja Polski przegrała z Portugalią rzuty karne i odpadła w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Po 120 minutach było 1:1. Dziennikarze "L'Equipe" przyznali bardzo dziwne oceny za to spotkanie.

W skali 1-10 Jakub Błaszczykowski otrzymał ocenę "4", mimo że rozegrał bardzo dobry mecz. Cztery razy próbował dryblingów i za każdym razem były skuteczne. Miał 13 odbiorów piłki (najwięcej w całym meczu) i był najczęściej faulowanym zawodnikiem spotkania. Miał też dwa kluczowe podania (statystyki za fourfourtwo.com).

Nie tylko ta ocena może budzić wątpliwości, czy dziennikarze oglądali uważnie spotkanie. Wybrany zawodnikiem spotkania Renato Sanches otrzymał w "L'Equipe" dość notę "6". Według "L'Equipe" najlepszy na boisku był Pepe, który dostał "siódemkę". Najniżej oceniony został Cristiano Ronaldo.

Polska przegrała serię rzutów karnych 4:5, jedynej jedenastki nie trafił Błaszczykowski. Po 120 minutach było 1:1. Bramki strzelali Robert Lewandowski i Renato Sanches.