Euro 2016. Polska - Portugalia. Lewandowski najczęściej faulowanym piłkarzem, Ronaldo skuteczniejszy

Na ten pojedynek patrzy cały świat. Polska i Portugalia liczą na przełamanie swoich największych gwiazd. Okazja jest wyjątkowa - stawką jest awans do półfinału mistrzostw Europy. Początek meczu Polska - Portugalia w czwartek o 21.00. Relacja na żywo w Sport.pl - to jest twój live!
Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo nie grają najlepszego turnieju. Ale między dwiema gwiazdami są spore różnice. Ronaldo dwa razy trafił do siatki w meczu z Węgrami, ratując Portugalii awans i zaliczył asystę w dogrywce w meczu z Chorwacją (to jego strzał odbił Danijel Subasić, zanim piłkę dobił Ricardo Quaresma). W najważniejszych dla ofensywnych piłkarzy statystykach u Lewandowskiego widać okrągłe zera.Oczywiście ma to swoje przyczyny. Lewandowski jest faulowany średnio aż 4 razy na mecz, niecałe dwa razy częściej niż Ronaldo. Polak jest najczęściej faulowanym piłkarzem na całym Euro (na 3. miejscu jest Grzegorz Krychowiak).

Lewandowski bardziej od Ronaldo angażuje się w grę zespołową, co pokazuje 1,5 kluczowego podania na mecz w porównaniu do 1 ze strony Portugalczyka. Polak jak do tej pory średnio oddawał tylko 2 strzały na mecz (pierwsze celne dopiero w czwartym meczu!), za to Ronaldo aż 7,8 (ale tylko jeden z Chorwacją).

Jak na razie obaj piłkarzy łączy jedno - nie udowadniają, że są warci odpowiednio 75 i 110 mln euro. Jeden z nich może to zmienić, jeśli wprowadzi swoją reprezentację do półfinału.Piłkarze reprezentacji Polski jako Michał Pazdan [ZDJĘCIA]