Euro 2016. Kto awansował? Kto z kim w 1/8 finału? [PODSUMOWANIE FAZY GRUPOWEJ]

Żadna drużyna nie wywalczyła kompletu punktów, żaden z faworytów nie pożegnał się z imprezą, największą niespodzianką mogą być Węgrzy i Walijczycy, którzy wygrali swoje grupy, ale na miano czarnego konia turnieju na razie najmocniej pracuje Chorwacja, która awansowała w bardzo dobrym stylu pokonując na koniec Hiszpanię.


Z 24 drużyn, które awansowały na Euro 2016 we Francji, pozostało 16. W fazie pucharowej nie zobaczymy Albanii, Rumunii, Rosji, Ukrainy, Turcji, Czech, Szwecji i Austrii.

Najsłabszą drużyną turnieju okazała się Ukraina, która jako jedyna nie wywalczyła ani jednego punktu.

Najwięcej bramek strzeliły - po sześć - Walia i Węgry, a najmniej straciły, bo ani jednej Niemcy i Polska. Najlepszymi strzelcami są na razie Alvaro Morata i Gareth Bale, którzy zdobyli po trzy gole.

Teraz mamy dwa dni przerwy. Mistrzostwa Europy powrócą w sobotę, fazę pucharową rozpoczną Polacy, którzy zmierzą się o ćwierćfinał ze Szwajcarami. Jeśli biało-czerwoni pokonają tę przeszkodę, o półfinał powalczą 30 czerwca ze zwycięzcą meczu Chorwacja - Portugalia. Półfinalista ma już zapewniony brązowy medal, bo w mistrzostwach Europy nie rozgrywa się meczu o trzecie miejsce.

Mecze 1/8 finału

Sobota: Szwajcaria - Polska (15.00), Walia - Irlandia Północna (18.00), Chorwacja - Portugalia (21.00)

Niedziela: Francja - Irlandia (15.00), Niemcy - Słowacja (18.00), Węgry - Belgia (21.00)

Poniedziałek: Włochy - Hiszpania (18.00), Anglia - Islandia (21.00)Kto wygra Euro? [WYTYPUJ]


Euro 2016 na wesoło [RYSUNKI PIOTRKA KALISZA]


Czy Polska zdobędzie medal na mistrzostwach Europy we Francji?