Euro 2016. Węgry - Portugalia. Ronaldo pierwszym piłkarzem, który strzelał gole w czterech kolejnych turniejach

Węgry
Bramki: Gera (19.), Dzsudzsak (47., 55.) Kartki: Guzmics, Juhasz, Gera, Dzsudzsak - żółta Skład: Kiraly - Lang, Guzmics, Juhasz, Korhut - Gera (46. Bese), Pinter - Dzsudzsak, Elek, Lovrencsics (83. Stieber) - Szalai (70. Nemeth)
Portugalia
Bramki: Nani (42.), Ronaldo (50., 62.) Skład: Patricio - Vieirinha, Pepe, Carvalho, Eliseu - Gomes (61. Quaresma), Carvalho, Moutinho (46. Sanches), Mario - Ronaldo, Nani (81. Danilo)
Cristiano Ronaldo doczekał się gola na Euro 2016, a nawet od razu dwóch. Tym samym ustanowił nowy rekord imprezy. Został pierwszym piłkarzem, który zdobywał gole w czterech kolejnych mistrzostwach Europy.
Cristiano Ronaldo strzelił jedną z najpiękniejszych bramek Euro 2016. W 50. minucie meczu z Węgrami wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i skierował piłkę do siatki piętą. Był to jego pierwszy gol na tym turnieju, ale nie pierwszy w historii mistrzostw Europy.

Portugalczyk strzelał gole kolejno na Euro w 2004 (2 gole), 2008 (1 gol), 2012 (3 gole) i 2016 roku. Nikt w historii nie zdobywał bramek na czterech kolejnych turniejach.

W 62. minucie Ronaldo zdobył kolejną bramkę dla Portugalii, tym razem na 3:3. Ten gol dał Portugalczykom awans do 1/8 finału.