Euro 2016. Raport Goldman Sachs: Polska faworytem meczu ze Szwajcarią

Polska ma 55,8 proc. szans na ćwierćfinał, jest zatem faworytem spotkania ze Szwajcarią w 1/8 finału Euro 2016 - mówi bank Goldman Sachs, który wylicza prawdopodobieństwo szans na zwycięstwo w turnieju. Mecz ze Szwajcarią w sobotę, o godz. 15, relacja na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.
Po wtorkowym meczach Euro 2016 (Polska pokonała Ukrainę 1:0) nastąpiła aktualizacja modelu amerykańskiego banku Goldman Sachs, który wylicza prawdopodobieństwo wygranych na turnieju. Wciąż największym faworytem pozostaje Francja, ale zmienił się jej rywal w finale. Porażka Hiszpanii z Chorwacją oznacza, że to ten drugi zespół trafi do innej części drabinki niż gospodarze turnieju. Wobec tego Francuzi w finale, zdaniem banku, zagrają z Belgami. I zwyciężą 2:1. Szansa na ich zwycięstwo wynosi aż 25,7 proc., choć niewiele słabsi są Niemcy 23,7 proc.), ich prawdopodobni rywale w półfinale.

Hiszpanie wygrają Euro z prawdopodobieństwem 8,7 proc. - w tym przypadku szansa na triumf spadła o 12,5 proc.

Polacy w meczu 1/8 finału (sobota, godz. 15, relacja na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE) zagrają ze Szwajcarią. Bank faworyta widzi w zespole Adama Nawałki (55,8 proc.), choć najbardziej prawdopodobnym wynikiem zdaniem Goldman Sachs jest remis 1:1. W ćwierćfinale Polska, zdaniem modelu, odpadnie z Chorwacją, również po dogrywce. Na półfinał ma tylko 28,5 proc. szans.

Ukraina - Polska. Chytry Lewandowski, Pazdan rób głębię! [MEMY]