Euro 2016. Polska - Ukraina. Kapustka: Byłem zły na siebie. Dałem sędziemu powód, by mnie ukarał

0 : 1
Informacje
Euro 2016 - Grupa C
Wtorek 21.06.2016 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Ukraina
0
0
0
Polska
0
1
1
Składy i szczegóły
Ukraina
Kartki: Rotań, Kuczer - żółta Skład: Pjatow - Fedecki, Chaczeridi, Kuczer, Butko - Stepanenko, Rotań - Jarmołenko, Zinczenko (73. Kowałenko), Konoplanka - Zozula (90. Tymoszczuk)
Polska
Bramki: Błaszczykowski (54.) Kartki: Kapustka - żółta Skład: Fabiański - Cionek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Krychowiak, Jodłowiec - Kapustka (71. Grosicki), Zieliński (46. Błaszczykowski), Milik (90. Starzyński) - Lewandowski
- Byłem bardzo zły na siebie. Nie chciałem faulować. Myślałem że tylko wejdę rywalowi w linię biegu, przeszkodzę lekko. A wyszło dużo gorzej i dałem sędziemu powód żeby mnie ukarał - mówi Bartosz Kapustka o żółtej kartce która wyklucza go z sobotniego meczu 1/8 finału ze Szwajcarią. To największa strata z ostatniego grupowego meczu z Ukrainą
- Trudno. Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą - mówił o tej sytuacji Adam Nawałka. Ale Kapustka był bardzo niepocieszony. Przed meczem z Ukrainą pomocnik Cracovii był jednym z pięciu Polaków zagrożonych wykluczeniem z 1/8 finału w przypadku kolejnej żółtej kartki. I jako jedyny z nich zagrał w podstawowym składzie.

W 60. minucie został ukarany za faul na Andriju Jarmolence. - Trudno będzie to przeboleć. Będę mocno trzymał kciuki za kolegów i wierzę, że jeszcze będzie okazja zagrać w tych mistrzostwach. Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, że Ukraińcy nie mają nic do stracenia, a ich skrzydła są bardzo mocne i trzeba będzie dużo pracować w obronie - mówił Kapustka pod szatnią.

Oprócz niego żółte kartki w reprezentacji Polski mają w tym turnieju jeszcze Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki, Łukasz Piszczek i Sławomir Peszko. Jeśli któryś z nich zostanie ukarany w meczu ze Szwajcarią, nie zagra w kolejnej rundzie w przypadku ewentualnego awansu Polski.

Ukraina - Polska. Chytry Lewandowski, Pazdan rób głębię! [MEMY]