Euro 2016. Czechy - Turcja 0:2. Turcy podnieśli się po dwóch porażkach. Czesi jadą do domu

0 : 2
Informacje
Euro 2016 - Grupa D
Wtorek 21.06.2016 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Czechy
0
0
0
Turcja
1
1
2
Składy i szczegóły
Czechy
Kartki: Plasil, Pavelka, Sural - żółta Skład: Cech - Kaderabek, Sivok, Hubnik, Pudil - Pavelka (57. Skoda), Plasil (90. Kolar) - Dockal (71. Sural), Darida, Krejci - Necid
Turcja
Bramki: Yilmaz (10.), Tufan (65.) Kartki: Koybasi, Balta - żółta Skład: Babacan - Gonul, Topal, Balta, Koybasi - Tufan, Inan - Mor (69. Sahan), Turan, Sen (61. Ozyakup) - Yilmaz (90. Tosun)
Reprezentacja Turcji podniosła się po dwóch porażkach i pokonała w Lens Czechów 2:0 (1:0). Bramki zdobyli Burak Yilmaz i Ozan Tufan. Czesi w trzech meczach Euro 2016 zdobyli tylko jeden punkt i zajęli ostatnie miejsce w grupie D.
Reprezentacja Turcji, dzięki zwycięstwu z Czechami, przedłużyła swoje nadzieje na awans do 1/8 finału Euro 2016 we Francji. Piłkarze Fatiha Terima muszą czekać na rozstrzygnięcia w grupie E i F. Pewni swojej przyszłości są za to Czesi, którzy już mogą pakować się do domu.

Turcy fatalnie rozpoczęli turniej we Francji. W swoim pierwszym meczu przegrali 0:1 z Chorwacją, a w drugim 0:3 z Hiszpanią. W meczu z Czechami kibice reprezentacji Turcji mieli obejrzeć drużynę skonfliktowaną i pogodzoną ze swoim losem, a zobaczyła zespół walczący o każdą piłkę.

Czesi mieli wszystko w swoich rękach, ale nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z Turkami. W 10. minucie piłkarze Terima cieszyli się z prowadzenia. Emre Mor świetnie wycofał piłkę do Buraka Yilmaza, a ten nie dał szans Petrowi Cechowi.

Po objęciu prowadzenia Turcy cofnęli się do defensywy, a Czesi nie byli w stanie przebić się przez szczelną, turecką defensywę.

Drużyna Terima nie forsowała tempa i czekała na swoje szanse z kontrataków i stałych fragmentów gry. Udało się w 65. minucie, kiedy Ozan Tufan wykończył sprytnie rozegrany rzut wolny.

Turcja dzięki zwycięstwu zajęła trzecie miejsce w grupie, ale teraz nerwowo musi czekać na wyniki meczów w grupie E i F.Ukraina - Polska. Chytry Lewandowski, Pazdan rób głębię! [MEMY]