Euro 2016. Irlandia Północna - Niemcy 0:1. Niemcy wygrali grupę C. Gol Gomeza wystarczył

Mario Gomez strzałem w 29. minucie zapewnił reprezentacji Niemiec zwycięstwo 1:0 z Irlandią Północną i pierwsze miejsce w grupie C.

Niemcy bombardowali bramkę McGoverna przez całe spotkanie. Obrońcy z Irlandii Północnej mieli mnóstwo roboty, ale wykonywali ją co najmniej solidnie. Skapitulowali tylko raz - w 29. minucie. Akcję zaczął Oezil, który podał do Gomeza, ten od razu odegrał Muellera, który wbiegł w pole karne, minął kilku obrońców i... oddał do Gomeza, który technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Kolejne próby Niemców nie były skuteczne. Przyzwoite okazje marnowali Oezil, Mueller czy Gomez. Dobrze bronił tez McGovern, który zatrzymał osiem z dziewięciu celnych strzałów Niemców.

Niemcy wygrali mecz z Irlandią Północną spokojnie. Jedyne co może martwić trenera Joachima Loewa to stan zdrowia Jerome Boatenga. Kluczowy element defensywnej układanki reprezentacji Niemiec w 76. minucie poprosił o zmianę, przez chwilę zajmowali się nim lekarze.

Niemcy rywalizację w grupie C zakończyli z siedmioma punktami, czyli z takim samym dorobkiem jak reprezentacja Polski, ale są w tabeli wyżej, bo strzelili więcej bramek.

W 1/8 finału Niemcy zagrają z trzecią drużyną z grupy A, B lub C. Biało-czerwoni już rywala w kolejnej rundzie znają - zmierzą się ze Szwajcarią (w sobotę o godz. 15).