Euro 2016. Reprezentacja Niemiec podpisała rekordowy kontrakt z Adidasem

Firma Adidas przedłużyła do 2022 roku kontrakt z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej, na podstawie którego zapłaci mistrzom świata 50 mln euro rocznie, czyli dwukrotnie więcej niż płaciła do tej pory.
Kilka miesięcy temu wypłynęła informacja, jakoby Nike miał nawiązać współpracę z reprezentacją Niemiec. Teraz jednak wiadomo, że nie dojdzie do tej umowy.

Reprezentacja Niemiec przedłużyła kontrakt z Adidasem, który będzie ją sponsorował do 2022 roku. Nie byłoby w tej umowie nic sensacyjnego, gdyby nie kwota jaką niemiecka firma ma płacić piłkarskiej reprezentacji.

50 mln euro rocznie, tyle otrzyma Niemiecki Związek Piłki Nożnej. Do tej pory zarabiali dwa razy mniej! Informację potwierdził prezes Adidasa.

- Przedłużymy naszą ponad 60-letnią współpracę. Jesteśmy razem z mistrzami świata i jednym z najlepszych zespołów na świecie - ogłosił Herbert Hainer na konferencji prasowej w Paryżu.

Skąd tak wysoka oferta?

Niemiecki producent chciał przebić dotychczasowy rekordowy kontrakt amerykańskiego Nike, który płaci reprezentacji Francji 43 mln euro. Tym samym nikt nie zarobi więcej niż Niemcy.

O tym jak istotny jest odpowiedni sprzęt sportowy mogli przekonać się Szwajcarzy.Cristiano Ronaldo ofiarą internautów. Śmieją się z tego zdjęcia! [MEMY]