Euro 2016. Rumunia - Albania 0:1. Rumuni już nie grają, Albańczycy mają szansę

W ostatnim meczu rundy grupowej Albania zasłużenie pokonała Rumunię 1:0 i zachowała szanse na awans do 1/8 finału. Wszystko będzie zależeć od układu wyników w pozostałych grupach

Ponieważ Rumuni dzielnie walczyli w meczu otwarcia z gospodarzami turnieju, wszyscy spodziewali się zapewne, że dadzą radę Albańczykom, którzy przed tym meczem nie zdobyli na mistrzostwach jeszcze bramki.

Faktycznie, mecz rozpoczął się od udanych ataków Rumunów, mających na koncie jeden punkt z remisu ze Szwajcarią (w ostatnim meczu zremisowała bezbramkowo z Francją i zajęła drugie miejsce w grupie). Już w trakcie pierwszej połowy okazało się jednak, że Albańczycy tworzą lepsze, ciekawsze akcje a rywale często uciekają się do przewinień, byle tylko w jakiś sposób ich zatrzymać.

Gol dla Albanii padł tuż przed przerwą. W 43. min Sadiku doszedł do dobrego, długiego podania w głąb pola karnego i uderzył głową. Wychodzący do niego bramkarz popełnił błąd, zamachał tylko rękami w powietrzu i wykonał równie pusty przelot, co asystujący mu obrońca. Sadiku trafił głową z ostrego kąta.

W drugiej połowie lepszym zespołem pozostała Albania. Były większe szanse na 2:0, niż 1:1. Ostatecznie, więcej bramek już nie padło. Albania z trzema punktami i jednym trafieniem na koncie ma jeszcze szanse na awans, ale wszystko będzie zależeć od wyników w pozostałych grupach. Rumunia pożegnała się z Francją.