Euro 2016. Ładny gest reprezentacji Irlandii Północnej. Chcą upamiętnić zmarłych kibiców

0 : 1
Informacje
Euro 2016 - Grupa C
Wtorek 21.06.2016 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Ukraina
0
0
0
Polska
0
1
1
Składy i szczegóły
Ukraina
Kartki: Rotań, Kuczer - żółta Skład: Pjatow - Fedecki, Chaczeridi, Kuczer, Butko - Stepanenko, Rotań - Jarmołenko, Zinczenko (73. Kowałenko), Konoplanka - Zozula (90. Tymoszczuk)
Polska
Bramki: Błaszczykowski (54.) Kartki: Kapustka - żółta Skład: Fabiański - Cionek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Krychowiak, Jodłowiec - Kapustka (71. Grosicki), Zieliński (46. Błaszczykowski), Milik (90. Starzyński) - Lewandowski
Piłkarze Irlandii Północnej założą czarne opaski na ostatni mecz fazy grupowej z Niemcami (wtorek, 18.00, relacja na żywo w Sport.pl). To ich sposób na uczczenie pamięci Roberta Raineya.
62-letni "Archie" nagle upadł podczas czwartkowego meczu Irlandii Płn. z Ukrainą w Lyonie. Doznał ataku serca, lekarze niestety nie zdołali uratować jego życia. Rodzina Raineya powiedziała, że "zmarł robiąc to, co kochał".

- Byliśmy zszokowani, gdy dowiedzieliśmy się o tym po meczu. Cała reprezentacja jest z rodziną oraz przyjaciółmi Roberta - powiedział selekcjoner Michael O'Neill, który poinformował o planie założenia czarnych opasek.

To druga taka tragedia podczas Euro 2016. Po meczu z Polską (0-1) w Nicei śmierć poniósł 24-letni Darren Rodgers, który spadł z ośmiu metrów na kamienistą plażę.

Irlandia Północna ma spore szanse na awans do 1/8 finału Euro 2016. Po dwóch meczach ma trzy punkty i w ostatniej kolejce zmierzy się z Niemcami. Zwycięstwo zapewni im awans. Remis lub porażka będzie oznaczała zajęcie 3. miejsca i wtedy Irlandczycy będą musieli poczekać na wyniki z innych grup. Do kolejnej fazy awansują cztery z sześciu drużyn z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.Alvara Borata, Kibolić i wodny Ćorluka [MEMY Z EURO]