Sport.pl

Euro 2016. Niemcy - Polska. Znamy skład! Łukasz Fabiański w bramce, Kapustka na ławce

Adam Nawałka podał skład na mecz z aktualnymi mistrzami świata - Niemcami. W bramce zagra Łukasz Fabiański, a Bartosz Kapustka, jeden z bohaterów meczu z Irlandią Północną zacznie mecz na ławce rezerwowych. Początek meczu o godz. 21 - relacja w Sport.pl - To jest Twój LIVE!
0 : 0
Informacje
Euro 2016 - Grupa C
Czwartek 16.06.2016 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Niemcy
0
0
0
Polska
0
0
0
Składy i szczegóły
Niemcy
Kartki: Khedira, Oezil, Boateng - żółta Skład: Neuer - Hoewedes, Boateng, Hummels, Hector - Kroos, Khedira - Mueller, Oezil, Draxler (72. Gomez) - Goetze (66. Schuerrle)
Polska
Kartki: Mączyński, Grosicki, Peszko - żółta Skład: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski (80. Kapustka), Krychowiak, Mączyński (76. Jodłowiec), Grosicki (87. Peszko) - Milik, Lewandowski
Łukasz Fabiański zastąpił w bramce reprezentacji Polski kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego, ale to nie jedyna zmiana w składzie Polaków. Z Irlandią Północną w wyjściowym składzie zagrał Bartosz Kapustka, ale mecz z aktualnymi mistrzami świata rozpocznie na ławce rezerwowych. Na lewym skrzydle zagra Kamil Grosicki, który odzyskał miejsce w pierwszej jedenastce po kontuzji stawu skokowego.

Adam Nawałka nie eksperymentował w defensywie, która w meczu z Irlandczykami z Północy wyglądała bardzo solidnie. Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan i Artur Jędrzejczyk zrobią wszystko, żeby zatrzymać aktualnych mistrzów świata.

Przed meczem dużo mówiło się również o ewentualnych roszadach w środku pola, ale Nawałka po raz kolejny zaufał Krzysztofowi Mączyńskiemu, który zagra obok Grzegorza Krychowiaka.

Skład reprezentacji Polski:

Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Krzysztof Mączyński, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik, Robert LewandowskiSkład reprezentacji Niemiec:

Neuer - Hoewedes, Boateng, Hummels, Hector - Khedira, Kroos, Oezil, Draxler, Mueller - GoetzeJedno zwycięstwo nad Niemcami mamy już zapewnione! W Paryżu jak na Termalice [MEMY]


Czy Adam Nawałka wybrał optymalny skład na Niemców?
Więcej o: