Euro 2016. Rosyjski konsul: W Marsylii zmarł angielski kibic

Jak poinformował rosyjski konsul w Marsylii Daniił Bołtaks, w szpitalu zmarł angielski kibic, pobity przez rosyjskich pseudokibiców. Informacji nie potwierdzają angielskie media.
Wiadomo, że chodzi o Andrew Bache'a, 51-letniego kibica z Portsmouth. Według ostatnich potwierdzonych informacji po zamieszkach znajdował się w szpitalu, z licznymi poważnymi obrażeniami głowy. Lekarze utrzymywali go w stanie śpiączki farmakologicznej.Rosyjski konsul w Marsylii poinformował, że lekarze stwierdzili śmierć mózgu u kibica. To na razie jedyne źródło tej informacji.

Zamieszki z udziałem Rosjan

Do starć rosyjskich i angielskich kiboli dochodziło w Marsylii przed meczem pierwszej kolejki. 35 osób zostało rannych, najpoważniej poszkodowany był Bache. Według angielskich gazet, nawet gdy leżał nieprzytomny, Rosjanie wrzeszczeli nad nim "Zgiń, zgiń, zgiń". W końcu zainterweniowała policja. Kibic nie oddychał, jeden z funkcjonariuszy udzielił mu pierwszej pomocy.

Czy Rosja zostanie wyrzucona z Euro?

Rosjanie zostali wyrzuceni z Euro przez UEFA za zachowanie kibiców na stadionie, ale wyrok zapadł w zawieszeniu. Oznacza to, że każde kolejne zajście na trybunach lub w obrębie murów stadionu będzie skutkowało dyskwalifikacją reprezentacji Rosji.Policja w akcji. Starcie kibiców z Anglii i Rosji [ZDJĘCIA]